Preferred Marketing Developer – certyfikaty od Facebooka

Preferred Marketing Developer – certyfikaty od Facebooka
‘’Preferred Marketing Developer’’ (PMD) to globalny program dla firm prowadzących działania marketingowe na Facebooku. Obecnie uczestniczą w nim 302 firmy z całego świata, z czego tylko trzy z Polski.
O autorze
1 min czytania 2012-06-12

Czym jest Preferred Marketing Developer?

Certyfikaty PMD mogą otrzymać deweloperzy, którzy spełnią warunki postawione przez Facebooka w co najmniej w jednym z 4 obszarów: Strony (Pages), Reklamy (Ads), Aplikacje (Apps) i Statystyki (Insights). Firmy te nie są bezpośrednio wspierane przez Facebooka, ale wykazały że posiadają ponadprzeciętne umiejętności  jeśli chodzi o korzystanie z narzędzi, jakie udostępnia Facebook. Ponadto firmy, które posiadają odznakę PMD są okresowo badane i sprawdzane przez pracowników FB.

Dlaczego warto dołączyć do PMD?

PMD to ukłon w stronę marketerów, bo dzięki certyfikatowi klientom łatwiej jest znajdować doświadczonych wykonawców  – mówi Dariusz Kowalski, Software Department Director w Hypermedia Isobar, firmie, która właśnie została przyjęta do grona firm uczestniczących Preferred Marketing Developer’’ w obszarze Aplikacji – Dzięki programowi mamy wsparcie w świadczeniu usług najwyższej jakości – w ramach PMD nasi pracownicy mają dostęp do zamkniętych grup służących wymianie wiedzy i doświadczeń oraz mają bezpośredni kontakt ze wsparciem technicznym FacebookaTo ważne w dzisiejszych czasach, kiedy dynamika zmian wyprzedza wykorzystywane technologie. Musimy szybko reagować i pozyskiwać informacje na bieżąco. Udział w programie pozwala nam pracować dla Klientów jeszcze efektywniej i zapewniać im rozwiązania, które są dostosowane do ich potrzeb, i często niestandardowe, a jednocześnie zawsze sprawdzone pod kątem technicznym. Dzięki temu Klienci otrzymują nie tylko solidny produkt, ale także bezpieczny, zgodnie ze standardami, jakie gwarantuje Facebook.

PMD to swoista baza deweloperów, którą można przeszukiwać pod kątem takich kryteriów jak kwalifikacje, skala świadczonych usług czy lokalizacja geograficzna. Wszystkie firmy uczestniczące w programie są wymienione na tej stronie. Obecnie w programie uczestniczą 302 firmy z całego świata, z czego tylko trzy z Polski – Hypermedia Isobar, SociAll oraz Cheesecat.com.

Jak dołączyć do PMD?

Uczestnictwo w programie Facebook Preffered Makreting Developer wiąże się z szeregiem obowiązków. Aby uzyskać certyfikat trzeba przejść kilkupoziomowy proces – mówi Dariusz Kowalski – Każde zgłoszenie jest osobno rozpatrywane, pod uwagę brane są m.in. doświadczenie i dotychczasowe projekty.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Listę wymagań, które trzeba spełnić, by otrzymać odznaki PMD, można znaleźć tutaj.

Formularz aplikacyjny znajduje się natomiast pod tym adresem.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się