Ruszył YouTube Gaming

Ruszył YouTube Gaming
26 sierpnia ruszył długo zapowiadany serwis YouTube Gaming. Skierowany jest on głównie do graczy i ma stanowić alternatywę dla amazonowskiego Twicha.
O autorze
1 min czytania 2015-08-28

YouTube Gaming umożliwia wyszukiwanie treści już udostępnionej na YouTube (została ona tutaj skatalogowana), jak i trwającego właśnie streamingu live, a także kanałów graczy. Wyszukiwanie konkretnej gry znacznie ułatwia dobry system podpowiedzi.

Użytkownik ma możliwość łatwego i szybkiego stworzenia streamingu live (do 60 klatek na sekundę), a następnie udostępnienia go w formie skatalogowanego już wideo.

Ponad 25 tys. gier ma swoje strony, na których znajdziemy filmy i streamingi live oraz krótkie opisy. Część gier ma również dedykowane kanały, zwierające materiały im poświęcone, a także linki do np. pełnych ich opisów, fanpage’y w mediach społecznościowych czy oficjalnych stron internetowych.

Serwis dostępny jest zarówno na przeglądarkach desktopowych jak i w formie aplikacji na Android i iOS.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Kanały prowadzone przez znanych gamerów, jak ReZigiusz, Stuu Games, Izak czy ROJOV13 są jednymi z najpopularniejszych na YouTube. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej marek czy organizacji, a nawet ostatnio MEN, współpracuje z nimi w celu promocji.
Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

 

Wojciech Samborski
Editor, NowyMarketing