Fundacja „Dr Clown” przekonuje, dlaczego warto się śmiać a w ramach akcji „Uśmiechnij się, podaj dalej” zachęca do dzielenia się uśmiechem i organizuje rozdawanie uśmiechów na ulicach 21 miast.
Śmiech łagodzi stres, stymuluje pracę mózgu, poprawia koncentrację, kojarzenie i pamięć. Dotlenia, stymuluje układ odpornościowy, łagodzi wiele dolegliwości psychosomatycznych, takich jak: uporczywe migreny, ataki astmy, alergie, bezsenność, reumatoidalne zapalenia stawów, wrzody żołądka i dwunastnicy. Śmiech pobudza przemianę materii i przyśpiesza trawienie, a więc sprzyja odchudzaniu. Pomaga nawet walczyć z chrapaniem, działając korzystnie na mięśnie podniebienia i gardła. Zwiększa atrakcyjność i pewność siebie, ale przede wszystkim – zbliża ludzi do siebie.
Zobacz również
-
#PrzeglądTygodnia [04.10-10.10.24]: jak marki wspierają ochronę zdrowia psychicznego w Polsce, alkotubki okiem prawników i marketerów, opinie nt. promocji „Fala tylko dla dorosłych”
-
Pink October: jak marki zachęcają do badań profilaktycznych w kierunku raka piersi [PRZEGLĄD]
-
Jak marki wspierają ochronę zdrowia psychicznego w Polsce [PRZEGLĄD]
Terapeuci, którzy leczą śmiechem. Do tych i wielu innych zbawiennych właściwości śmiechu odwołuje się Fundacja „Dr Clown”, „lecząc śmiechem” chore dzieci, osoby niepełnosprawne i w kryzysach życiowych oraz seniorów. „Doktorzy clowni”, przeszkoleni pedagogicznie i w dziedzinie klaunady wolontariusze Fundacji, odwiedzają szpitale i placówki specjalne z programem „Terapii śmiechem”. Dr Bajka, Dr Profesor, Dr Ciapciak, Dr Tęcza i 600 innych „doktorów clownów”, przebranych w fantazyjne stroje i z pełnym repertuarem gagów, akcesoriów, sztuczek i empatycznych rozmów, pomaga podopiecznym zapomnieć o smutku i chorobie. Wnoszą w świat choroby i cierpienia baśń, Iluzję, żonglerkę i dużo uśmiechu. Rocznie docierają do 60 000 potrzebujących.
– Śmiech ma wręcz magiczną moc! Działa antystresowo: hamuje wydzielanie „hormonów stresu” – adrenaliny i kortyzolu. Poprawia nastrój, stymuluje wydzielanie „hormonów szczęścia” – endorfin. Wspiera konwencjonalną medycynę. Dlatego nasze motto brzmi: „uśmiech leczy”. W Światowy Dzień Uśmiechu chcemy przypomnieć, że warto się uśmiechnąć i podarować uśmiech innym – tłumaczy Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.
Spotkaj „doktorów clownów” i podaj uśmiech dalej W Światowy Dzień Uśmiechu w ramach akcji „Uśmiechnij się, podaj dalej” „doktorzy clowni” będą rozdawać uśmiechy poza murami odwiedzanych na co dzień placówek. Spotkać ich będzie można na ulicach 21 miast.
Jak marki wspierają ochronę zdrowia psychicznego w Polsce [PRZEGLĄD]
Będą to: Białystok, Bielsko-Biała, Chełm, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Kraków, Krasnystaw , Leszno, Lublin, Łódź, Międzyrzec Podlaski, Opole, Poznań, Rzeszów, Sieradz, Suwałki, Szczecin, Toruń, Warszawa, Zamość. Kolorowo ubrani i zaopatrzeni w swoje niecodzienne akcesoria wolontariusze Fundacji „Dr Clown” podarują przechodniom grafiki z uśmiechem i dobrymi myślami.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Mało kto oprze się pozytywnej magii niespodziewanie otrzymanego uśmiechu i słów "Miło cię widzieć”, „Dajesz mi uśmiech”, „Uskrzydlasz”. Dlatego do przekazywania uśmiechów i dobrych myśli działacze Fundacji „Dr Clown” zachęcają każdego. Przekonują, że uśmiech nic nie kosztuje a może zdziałać cuda.