To koniec portalu NaszaKlasa. „Polski Facebook” kończy działalność

To koniec portalu NaszaKlasa. „Polski Facebook” kończy działalność
Serwis społecznościowy, który był najpopularniejszy w Polsce w latach 2008-2011, wkrótce zniknie z internetu. Będziecie tęsknić za NasząKlasą?
O autorze
1 min czytania 2021-05-27

Historia portalu NaszaKlasa zaczęła się w 2006 roku – platforma miała umożliwiać użytkownikom odnalezienie osób ze swoich szkolnych lat i odnowienie z nimi kontaktu. Szybko się jednak okazało, że NaszaKlasa może po prostu umożliwiać kontakt z wszystkimi znajomymi, nie tylko tymi z którymi urwał nam się kontakt. Serwis w pewnym momencie był swego rodzaju „polskim Facebookiem”, na którym mogliśmy odszukiwać konkretne osoby (wcześniej oczywiście zarejestrowane) i wysyłać do nich wiadomości. 

Od 2015 roku portal przejął niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska i wówczas serwis nabrał charakteru wielopoziomowej platformy komunikacji dla polskich użytkowników. Mimo to NaszaKlasa nie cieszyła się zbyt dużym powodzeniem, a wręcz z dnia na dzień malało zainteresowanie tym portalem ze strony internatutów. Nie powinno zatem nikogo mocno zdziwić, że miejsce dla „szkolnych przyjaciół” zamyka się już 27 lipca.

Decyzja o zamknięciu NaszejKlasy wynika z prostego powodu –  Ringier Axel Springer Polska woli skupić się aktualnie na innych swoich projektach, które skupione są wokół tematu gamingu – GamePlanet.onet.pl i międzynarodowym serwisie Onlygames.

Przy okazji informacji o zamknięciu serwisu warto wiedzieć, że jeśli jeszcze posiadacie tam konto, to do wspomnianego 27 lipcamożecie wnioskować o zwrot niewykorzystanych środków za płatne usługi na NK.pl: Goście, Goście Plus, Super Zdjęcie i Eurogąbki.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj