Twitter wprowadza dzienny limit wyświetlanych postów dla wszystkich użytkowników

Twitter wprowadza dzienny limit wyświetlanych postów dla wszystkich użytkowników
Kolejne zmiany na Twitterze. Tym razem chodzi o dzienny limit wyświetlanych postów. Początkowo zweryfikowani użytkownicy mogli zobaczyć 6 tys. postów, niezweryfikowani - 600 wpisów, natomiast nowe osoby jedynie 300. Użytkownikom nie spodobał się ten pomysł, a limity zostały zmienione już dwukrotnie.
O autorze
1 min czytania 2023-07-03

Były już dzienne limity wpisów, a teraz przyszedł czas na kolejne ograniczenia. 1 lipca br. użytkownikom portalu zaczął pojawiać się komunikat „Przekroczono limit zapytań – zaczekaj chwilę i spróbuj ponownie”. Większość osób myślała, że na stronie wystąpił błąd, jednak szybko okazało się to celowym działaniem, skomentowanym przez Elona Muska jako „tymczasowy środek nadzwyczajny”.

– Powodem, dla którego ustawiłem „limit wyświetleń”, jest to, że wszyscy jesteśmy uzależnieni od Twittera i musimy wychodzić na zewnątrz. Robię tutaj dobry uczynek dla świata – dodał Musk.

Początkowo, zweryfikowani użytkownicy mieli ograniczenia tymczasowe do 6 tys. postów dziennie. Z kolei Ci, którzy posiadają niezweryfikowane konta mogą czytać 600 postów dziennie. Założyciele nowych kont otrzymają natomiast dostęp do 300 postów dziennie. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pod naciskiem odbiorców, Elon Musk zmienił po raz pierwszy limity odpowiednio do: 8000, 800 i 400 wpisów. To również nie spodobało się właścicielom kont, dlatego ostatecznie limity wynoszą: 10000, 1000 i 500 postów. Niejasne jest jednak, w jaki sposób Twitter liczy wyświetlone wpisy, choć prawdopodobnie chodzi o wszystkie posty, które pokazują się na tablicy użytkownika i zostały przez niego wyświetlone.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Elon Musk mimo, że nie jest już szefem Twittera, nadal śmiało nim zarządza i wprowadza kolejne zmiany. Być może Twitter niebawem będzie już tylko przeszłością. Szczególnie w momencie, kiedy na rynku pojawi się nowa aplikacja testowana przez Instagram, która ma przypominać serwis Muska. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS Twitter wprowadza nowe narzędzie, które ma pomóc w walce z fake newsami

Generowanie realistycznych obrazów przez AI spowodowało wzrost dezinformacji w mediach społecznościowych. W odpowiedzi na ten problem Twitter ogłosił wprowadzenie funkcji „Notatki społeczności”, która ma pomóc w zwalczaniu fake newsów.

PS 2 Połączenia głosowe i czat wideo pojawią się na Twitterze

Elon Musk w maju br. poinformował, że na platformie Twitter pojawią się nowe możliwości przesyłania wiadomości oraz wykonywania połączeń głosowych i wideo. Dodał, że nie wiąże się to z udostępnieniem numeru telefonu.