„W Święta przychodzi do mnie tylko samotność” – ruszyła nowa kampania na rzecz seniorów

„W Święta przychodzi do mnie tylko samotność” – ruszyła nowa kampania na rzecz seniorów
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich prezentuje kolejną odsłonę akcji „Podaruj Wigilię”, w ramach której zbiera środki na organizację wspólnego spotkania wigilijnego. Kampania zwraca uwagę na samotnych seniorów, którym w czasie świąt pozostają jedynie wspomnienia o bliskich.
O autorze
1 min czytania 2022-11-24

Jak podaje Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, w Polsce żyje samotnie ok. 280 000 osób powyżej 65 roku życia. Dla wielu seniorów szczególnie trudny jest czas świąt, którego nie mogą – jak dawniej – celebrować w gronie rodziny i przyjaciół.

Zjawisko samotności wśród osób starszych niepokojąco przybiera na sile. Seniorzy żyją wspomnieniami, bo teraźniejszość bywa zbyt bolesna – nie mają z kim podzielić się opłatkiem i celebrować pięknych chwil. Puste nakrycie nie jest już symbolem radosnego oczekiwania na niezapowiedzianych gości – tłumaczy Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Aby choć na chwilę umilić seniorom świąteczny czas i stworzyć atmosferę, którą pamiętają z młodości, Stowarzyszenie co roku organizuje akcję „Podaruj Wigilię”. W wielu miastach odbywają się spotkania, podczas których seniorzy mogą wspólnie zasiąść przy świątecznym stole, kolędować i cieszyć się obecnością drugiego człowieka.

Każdy, kto chce wesprzeć organizację wspólnej wigilii dla osamotnionych osób, może przekazać dowolną kwotę na organizację na  www.podarujwigilie.pl.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Napełnij serca samotnych seniorów nadzieją

Jak co roku, akcję promuje wzruszający spot opowiadający historię starszej osoby, która zmaga się z samotnością. Za kampanię odpowiadają: Agencja Ancymony, Starcom i Lemon Film.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Czego możemy uczyć się od starszych osób w podejściu do celebrowania wyjątkowych chwil? Współpracujący ze Stowarzyszeniem wolontariusze podkreślają, że wspomnienia seniorów nie koncentrują się na wielkości prezentów czy przysmakach, natomiast z największą nostalgią opowiadają o tym, że przy wspólnym stole zbierała się cała rodzina – przekonuje organizacja.
NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Jak wesprzeć akcję „Podaruj Wigilię”?

Wigilia dla seniorów jest organizowana dzięki wpłatom darczyńców. Każdy, kto chciałby wesprzeć dowolną kwotą, może odwiedzić stronę www.podarujwigilie.pl.

W akcję włączył się serwis siepomaga.pl, dzięki czemu wpłat można dokonywać również na stronie www.siepomaga.pl/podaruj-wigilie. Chętni mogą również wysłać sms charytatywny albo założyć skarbonkę na rzecz seniorów i zachęcić do zbiórki swoich znajomych.

PS
Wigilijna kampania Stowarzyszenia sprzed 2 lat została nagrodzona srebrnym Effie. Spot zatytułowany „Moc niewidzialności” pokazuje, że samotność, której wielu doświadczyło w trakcie lockdownu, dla tysięcy seniorów jest smutną codziennością.