Wałbrzych wprowadza zakaz używania i sprzedaży plastikowych toreb

Wałbrzych wprowadza zakaz używania i sprzedaży plastikowych toreb
Władze miasta Wałbrzych przyjęły projekt ustawy, która zakazuje sprzedaży foliówek w sklepach, a także używania ich w wybranych strefach w mieście.
O autorze
1 min czytania 2020-01-30

W ubiegłym roku Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziło zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto. Teraz władze tej miejscowości idą o krok dalej, bowiem 30 stycznia br. przyjęty został projekt ustawy zakazujący sprzedaży foliówek w sklepach.

Nowe przepisy wejdą w życie 23 marca br. i będą dotyczyły wszystkich sklepów na terenie Wałbrzycha. Ponadto, w mieście pojawią się także specjalne Strefy bez Plastiku Jednorazowego – m.in. w szkołach, bibliotekach, czy też na Zamku Książ. W takich miejscach będzie obowiązywać zakaz używania, sprzedaży, a nawet posiadania plastiku jednorazowego. 

Za złamanie zakazu początkowo będą upomnienia, lecz jeśli przepisy będą łamane nagminnie, to wówczas kara wyniesie nawet do 500 zł. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Dbanie o środowisko i jego ochrona staje się obecnie silnym trendem w społeczeństwie. Coraz więcej firm i organizacji podejmuje się działań mających na celu zapobieganie dalszej degradacji środowiska. A jak na tym tle wypadają instytucje rządowe, władze miast i jakich działań się podejmują?

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Watykan jest kolejnym państwem, które chce w znacznym stopniu wyeliminować zużycie jednorazowego plastiku. Ponadto, kraj ten wprowadził nowy system gospodarowania odpadami, dzięki czemu aż 98% tzw. specjalnych odpadów podlega segregacji.

PS3

W Warszawie można znaleźć specjalne automaty, w których w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, można otrzymać punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.