Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Właściciel marki Reserved kończy swoją działalność w Rosji

Właściciel marki Reserved kończy swoją działalność w Rosji
Grupa LPP podjęła decyzję o sprzedaży rosyjskiej spółki RE Trading OOO chińskiemu konsorcjum. To koniec 20-letniej działalności polskiej firmy odzieżowej w Rosji.
O autorze
1 min czytania 2022-05-20

W związku z wojną w Ukrainie, Grupa LPP jeszcze w marcu bieżącego roku podjęła decyzję o wstrzymaniu działalności swojego sklepu internetowego i sklepów stacjonarnych na terenie Rosji

Mając jednak na uwadze wciąż niepewną sytuację oraz brak możliwości przewidzenia losów konfliktu zbrojnego na wschodzie, podjęliśmy kierunkową decyzję o sprzedaży należących do Grupy LPP zarejestrowanych w Rosji spółek RE TRADING OOO oraz LLC Re Development – poinformowała spółka pod koniec kwietnia.

Po dokonaniu oceny ofert i rozmowach z potencjalnymi nabywcami, właściciel takich marek jak Reserved, Sinsay, Cropp, House i Mohito podjął decyzję o sprzedaży swojego biznesu w Rosji chińskiemu konsorcjum. Tym samym LPP całkowicie kończy działalność na rynku rosyjskim.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Grupa podkreśla jednak, że nowy właściciel nie zyskuje praw do wykorzystywania nazw i znaków towarowych marek odzieżowych należących do LPP, natomiast nabędzie prawo do wyprzedaży wszystkich towarów należących do spółki rosyjskiej.

Po wybuchu wojny w Ukrainie, LPP odnotowało spadki w sprzedaży w granicach 20%. Producent został zmuszony do zamknięcia w sumie niemal 700 sklepów na terenie Ukrainy i Rosji. Dla porównania – w Polsce na początku 2022 roku działało 952 salonów Grupy LPP.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS
Sieć McDonald’s także podjęła decyzję o całkowitym wycofaniu się z Rosji po ponad 30 latach działania na tamtejszym rynku. Firma rozpoczęła proces sprzedaży swoich aktywów i aktualnie szuka lokalnego inwestora.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się