Womanizer – jak w legalny sposób zareklamować erotyczne zabawki dla kobiet

Womanizer – jak w legalny sposób zareklamować erotyczne zabawki dla kobiet
Wywodząca się z Kanady agencja The Garden udowodniła, że erotyczne zabawki można zareklamować w subtelny i nie prowokacyjny sposób.
O autorze
1 min czytania 2019-03-29

Kanadyjska agencja The Garden miała za zadanie zareklamować markę produkującą erotyczne zabawki dla kobiet. Jednak jak można się domyśleć, było to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę przepisy, które zakazują eksponowania gadżetów erotycznych na nośnikach reklamowych. Firma zdołała jednak umieścić reklamę pewnej zabawki erotycznej dla kobiet, na billboardzie ruchliwej, kanadyjskiej autostradzie. Jak?

W związku z tym, że w Kanadzie panują wyjątkowo zaostrzone przepisy reklamowania gadżetów erotycznych, agencja wpadła na pomysł zareklamowania wibrującego stymulatora łechtaczki w taki sposób, który z pewnością nikogo nie urazi ani zdeprawuje. Umieściła więc zdjęcie estetycznie wyglądającej zabawki erotycznej na billboardzie, który został okraszony hasłem „Wykrzycz swoje własne imię”. Co więcej, nośnik reklamowy znalazł się tuż obok ruchliwej autostrady w Kanadzie.

Reklama agencji The Garden została okrzyknięta jako jeden z najbardziej kreatywnych przykładów copywritingu ostatnich lat.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Kampania niemieckiego ministerstwa transportu miała na celu promować bezpieczną jazdę na rowerze z użyciem kasku na głowę. Została jednak skrytykowana za seksizm, bowiem modele w reklamie są prawie nadzy.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się