Notable Women: Google umieszcza wpływowe kobiety na amerykańskich banknotach za pomocą technologii AR

Notable Women: Google umieszcza wpływowe kobiety na amerykańskich banknotach za pomocą technologii AR

Google nawiązał współpracę z Rosie Rios, 43. Skarbnikiem Stanów Zjednoczonych, by za pomocą aplikacji Notable Women, z wykorzystaniem Augmented Reality, wpływowe i godne uwagi kobiety znalazły się na amerykańskich banknotach.

Od kiedy tylko sięgamy pamięcią, na amerykańskich banknotach zawsze znajdowały się podobizny znanych mężczyzn. Do tej pory nie zagościła tam żadna kobieta.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Google wraz z 43. Skarbnikiem Stanów Zjednoczonych, Rosie Rios postanowili przerwać ten trend i chociaż w pewien sposób uhonorować kobiety, które odznaczyły się w amerykańskiej historii. Za pomocą aplikacji „Notable Women”, z wykorzystaniem technologii AR, na amerykańskich banknotach pojawią się podobizny słynnych kobiet wraz z krótkim opisem ich życiorysu. Szczegóły projektu: notablewomen.withgoogle.com.

PS

Pod koniec września 2018 roku ruszyła nowa kampania Banku BGŻ BNP Paribas pod hasłem „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy”. Jej celem jest wywołanie szerokiej dyskusji na temat roli kobiet i ich rosnącej odpowiedzialności w życiu społecznym i zawodowym, a także inspirowanie do zmian w codziennym życiu.

PS2

Kobiety stały często w cieniu mężczyzn, a ich działania i sukcesy nie zostały wymienione. Marka Stabilo Boss w kampanii „Highlight the Remarkable” zwraca uwagę na niezwykłe kobiety i ich historie.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij