Ekologiczne słomki i sztućce z pestek awokado

Ekologiczne słomki i sztućce z pestek awokado

To kolejna alternatywa dla plastikowych jednorazówek. Meksykańska firma Biofase produkuje biodegradowalne słomki i sztućce z pestek awokado.

zdjęcie: instagram.com/biofase

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Były już słomki z makaronu, a teraz czas na słomki z pestek awokado. Meksykańska firma Biofase nie tylko ma w swojej ofercie ekologiczne rurki do napojów, ale także sztućce.

Skąd taki pomysł? Okazuje się, że naturalny biopolimer występujący w pestce awokado jest świetnym materiałem imitującym plastik, z tą różnicą, że biodegradowalne słomki i sztućce rozkładają się zaledwie 240 dni, zaś te plastikowe – nawet kilkaset lat.

Firma Biofase wykorzystuje potencjał pestek, które najczęściej są po prostu wyrzucane i trafiają na wysypiska śmieci. Zaś z nich miesięcznie produkuje około 130 ton ekologicznych sztućców i słomek.

PS

Polska projektanta Róża Rutkowska stworzyła alternatywę dla plastikowych opakowań– tkaninę z grzyba kombucha, w którą można pakować żywność, tym samym przedłużając jej termin ważności.

PS2

KEVIN.MURPHY pierwszą marką kosmetyczną, która tworzy swoje opakowania w całości z plastiku odzyskanego z oceanu.

PS3

Carrefour nawiązał współpracę z firmą Terracycle, w ramach której planuje wdrożyć koncepcję Loop, polegającą na oferowaniu swoim klientom produktów w opakowaniach zwrotnych.

PS4

Thornton’s Budgens jest jednym z pierwszych supermarketów na całym świecie, który wprowadził strefę bez plastiku. Wszystkie produkty z tego działu znajdują się w ekologicznych i przyjaznych naturze opakowaniach.

PS5

Brytyjska sieć supermarketów Iceland umieściła w swoich sklepach specjalne automaty do recyklingu plastiku – każdy klient, który wrzuci tam dowolną ilość plastikowych butelek lub opakowań, otrzyma voucher na zakupy.

PS6

Zgodnie ze swoją polityką zrównoważonego rozwoju Samsung planuje ograniczenie do minimum, a docelowo całkowite zastąpienie obecnie używanych opakowań materiałami ekologicznymi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij