#TheEVAInitiative – Volvo tworzy samochody, które będa bezpieczne dla kobiet i dzieci

#TheEVAInitiative – Volvo tworzy samochody, które będa bezpieczne dla kobiet i dzieci

Większość producentów samochodów wytwarza pojazdy na podstawie danych opartych o badania wyłącznie męskich manekinów testowych. To sprawia, że kobiety są bardziej narażone na odniesienie obrażeń w wypadku niż mężczyźni. Teraz Volvo chce tworzyć samochody, które będą bezpieczne dla wszystkich.

Kobiety bardziej niż mężczyźni narażone są na uszkodzenia kręgów szyjnych. Wynika to z nieco innej budowy ciała i jego sztywności. Do tego dochodzą również testy samochód, w któych wykorzystuje się wyłącznie męskie manekiny. To powoduje, że kobiety, czy też nawet i dzieci, są bardziej narażone na odniesienie obrażeń w wypadkach niż mężczyźni.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz Volvo chce położyć temu kres – wykorzystując wiedzą zgromadzoną przez 40 lat badań nad zagadnieniami bezpieczeństwa, marka będzie tworzyć samochody, które będą bezpieczne dla wszystkich bez wyjątku. Co więcej, w ramach programu E.V.A, brand udostępnia owe dane wszystkim producentom aut, tak by oni również mogli tworzyć bezpieczne auta.

PS

Firma Karlik, dealer aut marki Volvo, wspiera trend upcyklingu pełną parą! Po wprowadzeniu biżuterii pARTs stworzonej ze zużytych części Volvo, teraz poznański dealer stworzył kolekcję toreb powstających ze starych banerów reklamowych i pasów bezpieczeństwa zezłomowanych aut.

PS2

Volvo porusza publiczność do łez w swoim emocjonalnym storytellingu. Wraz ze Sky Atlantic pokazuje, jak ważna jest wiara w swoje zdolności i jak potężna, w dzisiejszym świecie, jest technologia.

PS3

Każdego dnia wskutek wypadków na drogach ginie mnóstwo ludzi. Może nie jesteśmy ewolucyjnie przystosowani do jazdy samochodem? Jak powinien wyglądać człowiek, aby zminimalizować urazy ciała przy zderzeniach drogowych?

PS4

Dumnie prezentowane blizny i wyraźne ślady po pasach bezpieczeństwa to główny element kampanii społecznej, której inicjatorem jest nowozelandzka agencja rządowa do spraw transportu. Akcja ma za zadanie pokazać, że to właśnie pasom bezpieczeństwa nieraz zawdzięczamy życie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij