Kocham wolność – Warszawa świętuje 30. rocznicę czerwcowych wyborów

Kocham wolność – Warszawa świętuje 30. rocznicę czerwcowych wyborów

Z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku władze Warszawy ruszyły z kampanią „Kocham wolność”. W jej ramach przygotowano nową wersję piosenki zespołu Chłopcy z Placu Broni, którą wykonała polska piosenkarka Bovska.

4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory w historii Polski po II wojnie światowej – były one wynikiem obrad Okrągłego Stołu. W tym roku wypada 30. rocznica tzw. wyborów czerwcowych, w związku z czym władze miasta Warszawa ruszyły z kampanią zatytułowaną „Kocham wolność”. W jej ramach stworzono nową wersję piosenki o tym samym tytule zespołu Chłopcy z Placu Broni.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Utwór w nowej aranżacji wykonuje młoda polska wokalistka Bovska. W teledysku stworzonym na potrzeby piosenki występują młodzi warszawiacy w różnym wieku, zaś w tle przewijają się charakterystyczne dla Warszawy miejsca, takie jak np. Bulwary Wiślane.

PS

Już 26 maja 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Aby zachęcić młodych ludzi do wzięcia w nich udziału, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy stworzył kampanię „Moje pierwsze wybory”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij