Marriott wycofuje plastikowe jednorazówki ze wszystkich swoich hoteli

Marriott wycofuje plastikowe jednorazówki ze wszystkich swoich hoteli

Popularna sieć hoteli Marriott postanowiła wycofać ze swoich obiektów na całym świecie plastikowe słomki, mieszadełka oraz inne przedmioty jednorazowego użytku. W ten sposób zostanie wyeliminowanych z użycia nawet do miliarda produktów z tworzyw sztucznych rocznie.

zdjęcie: facebook.com/Marriott

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W zeszłym roku firma Marriott zapowiedziała realizację ambitnych celów w zakresie minimalizacji plastikowych odpadów – w związku z nimi sieć hoteli zobowiązała się do stopniowej eliminacji produktów z tworzyw sztucznych. Teraz inicjatywa wchodzi w życie.

Marriott poinformował, że zaprzestaje z korzystania z plastikowych słomek, mieszadełek oraz innych przedmiotów jednorazowego użytku we wszystkich swoich obiektach – na całym świecie jest ich aż 6500. W ten sposób zostanie wyeliminowanych z użycia nawet do miliarda produktów z tworzyw sztucznych rocznie!

Co więcej, firma zaczęła również zastępować jednorazowe buteleczki z kosmetykami tymi większymi dozownikami umieszczonymi przy prysznicach. 

PS

Od 23 czerwca br. na wyspie Bali oficjalnie obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek – dotyczy on nie tylko mieszkańców czy turystów, ale także przedsiębiorców.

PS2

Władze miasta Wałbrzych postanowiły walczyć z plastikiem – już od 1 maja br. obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.

PS3

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, będzie musiała zapłacić wysoką karę.

PS4

Japonia jest jednym z największych producentów plastiku na świecie. Obecnie państwo to pracuje nad wprowadzeniem nowych przepisów, które zakazałyby dystrybucji darmowych torebek foliowych w sklepach. W ten sposób chce ono walczyć z zanieczyszczaniem mórz i oceanów.

PS5

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, w którym zakazał używania plastikowych jednorazówek w stołecznym ratuszu, urzędach dzielnicowych i wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij