#BohaterON – ruszyła 4. edycja kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego

#BohaterON – ruszyła 4. edycja kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego

„BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Teraz ruszyła 4. edycja akcji, w którą włączyli się m.in. Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha oraz Maciej Zakościelny.

W ramach kampanii „BohaterON – włącz historię!”, która realizowana jest już od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje Fundację Rosa i Fundację Sensoria, każdy z nas może uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego, wysyłając do nich kartkę pocztową lub list. Ponadto, do powstańców można również napisać za pośrednictwem strony internetowej – wypełnione tam kartki zostaną wydrukowane i po zakończeniu akcji przekazane adresatom.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do wzięcia udziału w czwartej edycji akcji zachęcają też popularni polscy aktorzy – Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Maciej Zakościelny i Maciej Musiał. 

Ponadto, w ramach tegorocznej edycji kampanii utworzono też Nagrodę BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich – jej celem jest wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski z lat 1918–1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną w 2018 roku. Każdy może zgłosić swoich kandydatów za pośrednictwem tej strony.

Za realizację spotów oraz grafiki do kampanii na zasadach non-profit odpowiedzialny był dom produkcyjny Platige Image. 

PS

28 lipca 2018 roku w magazynie „New York Times” z inicjatywy Wiesława Włodarskiego, prezesa FoodCare ukazało się płatne ogłoszenie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Opublikowano także wzbudzające wiele kontrowersji wideo, w którym Mike Tyson, ambasador marki Black opowiada o Powstańcach.

PS2

Marsz pamięci, akcja społeczna „Wolność łączy”, spektakle, koncerty, fotograficzna gra miejska, przejazd rowerzystów, spotkanie edukacyjne, wspólne śpiewanie powstańczych piosenek – z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wiele akcji specjalnych oraz spot „Jesteśmy, jeśli pamiętasz”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij