The Truth Has a Voice: NYT w nowej kampanii porusza problem równości płac kobiet i mężczyzn w sporcie

The Truth Has a Voice: NYT w nowej kampanii porusza problem równości płac kobiet i mężczyzn w sporcie

Amerykański dziennik The New York Times ruszył z nową edycją wielokrotnie nagradzanej kampanii pod hasłem „The Truth”. Tym razem poruszono problem równości płac kobiet i mężczyzn w sporcie.

Kampania „The Truth” została zainicjowana przez dziennik The New York Times już kilka lat temu. W jej ramach agencja Droga5 stworzyła serię spotów – każdy z nich poruszał problemy, z które dotykają dzisiejsze społeczeństwo. Ubiegłoroczna edycja projektu pod hasłem „The Truth Is Worth It”, która ukazywała kulisy pracy dziennikarzy śledczych magazynu, zdobyła kilkanaście nagród, w tym 5 Grand Prix, podczas Cannes Lions 2019

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz The New York Times ruszył z kolejną edycją kampanii zatytułowaną „The Truth Has a Voice”. W jej ramach stworzono spot, w którym znalazły się urywki głośnych haseł oraz nagłówków prasowych dotyczących problemu nierówności płac między kobietami i mężczyznami w sporcie. 

Podkładem muzycznym w filmie jest natomiast fragment kobiecej rozgrywki w tenisa, podczas której słychać jak zawodniczki dają z siebie wszystko. Spot natomiast wieńczy nagłówek reportażu magazynu pt. „Długa walka o równe płace w sporcie”, który ukazał się w marcu br. 

PS

Nike po raz kolejny inspiruje kobiety do pokonywania wyzwań i osiągania sukcesów. W spocie „Dream Crazier” marka pokazuje ważne momenty z życia znanych sportsmenek, jak Serena Williams, Simone Biles, czy Ibtihaj Muhammad.

PS2

W styczniu br. hinduskie kobiety stworzyły ludzki łańcuch o długości 620 km w walce o równouprawnienie.

PS3

Bohaterki takich seriali, jak „Girls” czy „Westworld” pojawiły się na serii plakatów stworzonych przez francuską artystkę Jeanne Detallante na zlecenie HBO z okazji 99. rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety w USA.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij