Rekordowa kwota za dzieło polskiej artystki – chodzi o obraz Tamary Łempickiej

Rekordowa kwota za dzieło polskiej artystki – chodzi o obraz Tamary Łempickiej

Podczas niedawnej aukcji w domu aukcyjnym Christie's w Londynie obraz polskiej malarki Tamary Łempickiej zatytułowany „Portret Marjorie Ferry” został sprzedany za 82 mln złotych – jest to jednocześnie najwyższa kwota, jaką kiedykolwiek zapłacono za dzieło polskiego artysty.

Wspomniana aukcja pod hasłem „Impressionist and Modern Art” odbyła się kilka dni temu w londyńskim domu aukcyjnym Christie's. Początkowo zakładano, że obraz Tamary Łempickiej „Portret Marjorie Ferry” zostanie wylicytowany za ok. 8-12 mln funtów. Ostatecznie jednak dzieło przedstawiające brytyjską piosenkarkę kabaretową Marjorie Ferry sprzedano za ponad 16 mln funtów, czyli około 82 mln złotych. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co ciekawe, Tamara Łempicka tym samym pobiła swój własny rekord, bowiem w listopadzie 2019 roku jej obraz z 1927 roku „La tunique rose” został wylicytowany za ponad 13,4 mln dolarów, czyli około 52 mln złotych. 

Jak podał portal ArtPrice.com, w 2018 roku obrazy Tamary Łempickiej zostały sprzedane na światowych aukcjach łącznie za kwotę 16,4 mln dolarów. 

zdjęcie: twitter.com/ChristiesInc

PS

Jakie wydarzenia w 2019 roku najbardziej wpłynęły na marketing w branży kultury i sztuki? Z jakimi problemami i zagadnieniami będzie się ona mierzyć w 2020 roku oraz jakie technologie i trendy będą miały istotny wpływ na marketing w tej branży w Polsce w 2020 roku?

PS2

Polska ilustratorka Karolina Pawelczyk została doceniona przez zespół kreatywny marki Marc Jacobs Fragrances, który zaprosił artystkę do współpracy przy światowej kampanii nowego zapachu Daisy Daze w mediach społecznościowych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij