#FindHope: Brazylijska organizacja pozarządowa pomaga szukać zaginione osoby za pomocą popularnych hashtagów na Instagramie

#FindHope: Brazylijska organizacja pozarządowa pomaga szukać zaginione osoby za pomocą popularnych hashtagów na Instagramie

Brazylijska organizacja pozarządowa Impar stworzyła nietypową akcję pod hasłem #FindHope, która wykorzystuje zasięgi najpopularniejszych instagramowych hashtagów, by pomóc odnaleźć zaginione osoby.

Handel ludźmi to problem, który obecny jest na całym świecie, a liczba ofiar sięga obecnie nawet kilkudziesięciu milionów. Podczas gdy niektóre osoby wracają szczęśliwie do domu, wciąż są i takie, które w dalszym ciągu są poszukiwane.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W związku z tym brazylijska organizacja pozarządowa Impar stworzyła akcję pod hasłem #FindHope, której celem jest rozpowszechnienie na szeroką skalę zdjęć i nazwisk osób zaginionych. W jaki sposób? Wykorzystując zasięgi Instagrama. 

W dniu każdego ważnego i przede wszystkim – głośnego wydarzenia, organizacja publikuje zdjęcia zaginionych osób i oznacza je popularnymi hashtagami – np. #SuperBowl2020 i #Oscar2020 czy też #Grammy2020. W ten sposób wizerunki poszukiwanych dzieci i młodzieży docierają do szerokiego grona użytkowników mediów społecznościowych z całego świata. 

Jednocześnie w ramach akcji organizacja Impar prowadzi stronę internetową www.findhopeproject.com, na której można rejestrować zaginione osoby lub wysyłać informacje na temat tych, które są poszukiwane.

Za realizację odpowiada agencja BETC São Paulo. 

PS

W ubiegłym roku klub piłkarski AS Roma postanowił zaangażować się w poszukiwanie zaginionych na całym świecie dzieci – przy każdym wideo informującym o nowym transferze piłkarskim pojawiały się zdjęcia młodych osób, które są poszukiwane.

PS2

Prawie 3000 zaginionych dzieci zostało zlokalizowanych w New Delhi zaledwie cztery dni po tym, jak policja miejska wdrożyła testowe oprogramowanie do rozpoznawania twarzy (FRS).

PS3

25 maja to Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Od 12 lat Fundacja ITAKA uwrażliwia w tym dniu Polaków na temat osób, które zniknęły bez śladu. W 2016 roku z pomocą agencji K2 organizacja postanowiła uruchomić pierwsze na świecie narzędzie wykorzystujące Snapchata do poszukiwania osób zaginionych – SNAP&SEEK.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij