Lego też nie będzie się reklamować na Facebooku – już ponad 400 marek dołączyło do bojkotu #StopHateForProfit

Lego też nie będzie się reklamować na Facebooku – już ponad 400 marek dołączyło do bojkotu #StopHateForProfit

Lego to kolejna marka, która dołączyła do głośnej akcji pod hasłem #StopHateforProfit, zainicjowanej przez amerykańskie organizacji praw człowieka. Duński producent popularnych klocków poinformował, że na co najmniej miesiąc wstrzymuje swoje działania reklamowe na Facebooku.

Akcja #StopHateForProfit zatacza coraz większe kręgi i na ten moment już ponad 400 międzynarodowych firm zapowiedziało wstrzymanie działań reklamowych na Facebooku na co najmniej miesiąc. Inicjatywa jest odpowiedzią na szerzącą się w popularnym portalu społecznościowym mowę nienawiści oraz dezinformację – szalę goryczy przelał niedawny kontrowersyjny tweet Donalda Trumpa, w którym sugerował on strzelanie do osób protestujących na ulicach przeciwko rasizmowi, tuż po śmierci czarnoskórego George'a Floyda.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kilka dni temu do mediów trafiła informacja o tym, że duże koncerny takie, jak Coca-Cola oraz Unilever dołączają do bojkotu Facebooka. Teraz zaś na podobną decyzję zdecydował się duński producent klocków. „Zależy nam na wywieraniu pozytywnego wpływu na dzieci i świat, który odziedziczą. Częścią tego jest przyczynianie się do tworzenia pozytywnego, inkluzywnego środowiska cyfrowego, które będzie wolne od mowy nienawiści, dyskryminacji oraz dezinformacji” – przyznali przedstawiciele firmy.

Julia Goldin, szefowa marketingu Lego, w oficjalnym oświadczeniu zapowiedziała też, że marka nie zmniejszy swojego budżetu medialnego w tym okresie, lecz „zainwestuje go w inne kanały”.

PS

Przedstawiciele koncernu Mars Inc. zapowiedzieli rebranding kultowej marki Uncle Ben’s, na której opakowaniach widnieje wizerunek czarnoskórego mężczyzny. W ten sposób firma chce walczyć z uprzedzeniami na tle rasowym. Podobny los spotka markę Aunt Jemima.  

PS2

Koncern kosmetyczny L'Oreal zapowiedział, że wycofuje z opisów swoich produktów takie słowa, jak m.in. „biały”, „jasny” czy „rozjaśnianie”. Jest to związane z głośnymi protestami przeciwko rasizmowi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij