Project Body Hair: Ciałopozytywna reklama maszynek do golenia Billie, w której kobiety naprawdę mają owłosienie

Project Body Hair: Ciałopozytywna reklama maszynek do golenia Billie, w której kobiety naprawdę mają owłosienie

Producent maszynek do golenia Billie ruszył z kampanią, za pomocą której chce walczyć z fałszywym obrazem kobiecego ciała w reklamie. W nowym spocie pod hasłem „Project Body Hair” modelki istotnie mają owłosienie.

Z pewnością nie raz spotkaliście się w telewizji czy internecie z reklamą promującą maszynki do golenia dla kobiet. Przeważnie występowały w nich dziewczyny o figurach supermodelek, które pokazywały, jak golą swoje… już wydepilowane ciało. I choć brzmi to trochę jak abstrakcja, to niestety taki obraz kobiecego ciała dotychczas był promowany w mediach. Aż do teraz. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ze swego rodzaju tabu dotyczącym owłosienia u kobiet postanowiła walczyć marka Billie, która to ruszyła z nową kampanią w duchu body positive. W nowej reklamie promującej maszynki do golenia wystąpiły modelki, które istotnie mają włosy czy to pod pachami, czy na nogach – słowem wszędzie tam, gdzie każda z nas ma owłosienie. 

Miłą odmianą jest również fakt, że w reklamie wystąpiły kobiety prezentujące różne typy sylwetki, z cellulitem, fałdkami, siniakami. Bez żadnego promowania nierealnych ideałów. 

PS

Marka Bodyform, w Polsce znana jako Libresse, ruszyła z nową kampanią pod hasłem #Wombstories, w której pokazuje liczne sposoby doświadczania ciała przez kobiety, a także jak dużą rolę w tym wszystkim odgrywa macica.

PS2

W marcu br. marka Tena zaprezentowała swoją nową kampanię reklamową pod hasłem „Ageless”, za pomocą której chce zmienić stereotypowe postrzeganie ciał starszych kobiet, a także ich podejścia do seksualności.

PS3

Zachęcamy również do lektury naszego artykułu, w którym przedstawicielki płci żeńskiej z branży kreatywnej opowiadają, jak ich zdaniem zmieniał się wizerunek kobiety w reklamie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij