Lasy Państwowe do wypromowania proekologicznej akcji ścięły drzewa

Lasy Państwowe do wypromowania proekologicznej akcji ścięły drzewa

Lasy Państwowe ruszyły niedawno z akcją pod hasłem „Usiądź na 1 tonie CO2”, w ramach której organizacja przekonuje o korzystnym wpływie drzew na klimat. Problem w tym, że do jej promocji wycięto kilka drzew.

„Drewno magazynuje CO2, co korzystnie wpływa na klimat” – takie hasło umieszczono na drewnianych ławkach, które powstały w ramach nowej akcji Lasów Państwowych. Inicjatywa realizowana pod hasłem „Usiądź na 1 tonie CO2” ma za zadanie zwracać uwagę na korzystny wpływ drzew na nasz klimat.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Drewniane klocki z litego drewna mają bowiem być ekwiwalentem 1 tony pochłoniętego dwutlenku węgla z atmosfery. Problem jednak w tym, że Lasy Państwowe promują ochronę klimatu, jednocześnie wycinając drzewa. 

– Drewno to surowiec ekologiczny, przyjazny człowiekowi i środowisku, ale i wielki magazyn dwutlenku węgla. Stosując drewno gromadzimy w produktach dwutlenek węgla, nie pozwalając mu się uwolnić do atmosfery. Stosując drewno chronimy środowisko oraz zdrowie człowieka – podkreślał podczas uroczystości dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie

Pierwsza drewniana ławka pojawia się w Szczecinie. Kolejne powstały również w Pyrzycach oraz Chojnie.

zdjęcia: facebook.com/GminaChojna

PS

Polska Grupa Energetyczna opublikowała swoją nową strategię, w ramach której poinformowano, że do 2050 roku spółka zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną.

PS2

W ubiegłym roku ruszyła akcja „Do nasadzenia”, której celem było posadzenie ponad 50 tys. drzew na terenach dotkniętych nawałnicą w 2017 roku. W inicjatywę zaangażowało się blisko 1500 pracowników trójmiejskich przedsiębiorstw.

PS3

Co to jest greenwashing? Jak wielkie brandy wykorzystują ekościemę w marketingu?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij