Aplikacje dla przedsiębiorców, które ułatwią prowadzenie firmy

Aplikacje dla przedsiębiorców, które ułatwią prowadzenie firmy

Własny biznes to spełnienie marzeń niejednej kreatywnej i pełnej pomysłów osoby. Do płynnego i sprawnego działania firmy potrzebna jest dobra organizacja pracy, kontrola księgowości oraz zleceń czy usług. Pomóc w tym mogą odpowiednie aplikacje dla przedsiębiorców.

Przydatne aplikacje dla biznesu

Prowadzenie firmy staje się prostsze dzięki odpowiednim aplikacjom. Które z nich warto mieć na swoim smartfonie lub laptopie? Nowoczesne technologie i zaawansowane algorytmy opracowywane przez specjalistów IT pozwalają na sprawowanie większej kontroli nad finansami, zadaniami i komunikacją w obrębie firmy. Oferta dla firm pozwala w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje biznesowi szybki Internet. Poznaj 5 najbardziej przydatnych z nich.

Adobe scan

Codziennością dla osoby prowadzącej firmę jest rzetelne księgowanie i archiwizowanie dokumentów. W związku z tym, że obecnie większość faktur oraz umów przesyłana jest w wersji elektronicznej, wykonanie skanów pism w większości przypadków okazuje się wystarczające. Kupno skanera wiąże się z dość wysokim wydatkiem, a możliwość skanowania za pomocą telefonu to nie tylko tańsza, lecz także wygodniejsza opcja. Dokumenty są konwertowane do plików PDF. Adobe scan jest bezpłatny i łatwy w obsłudze.

CashNotify

Przydatna aplikacja na smartfon ułatwi planowanie wydatków. To konieczne, gdy chce się w pełni świadomie projektować zestawienia kosztów oraz przychodów. Kiedy ma się pełną kontrolę nad finansami w firmie, łatwiej o dalekosiężne plany, a nawet oszczędności.

Appear

Jeśli firma zatrudnia wielu pracowników, a przy tym kilkoro z nich pracuje zdalnie lub mieszka w innym kraju, koniecznością jest ustalenie dobrego i sprawdzonego węzła komunikacyjnego. Aplikacja Appear ułatwia przeprowadzenie konferencji na żywo i zachowanie stałego kontaktu ze wszystkimi pracownikami. Najlepiej sprawdza się w przypadku małych firm, w których liczba zatrudnionych pracowników nie jest większa niż 12 osób. Appear jest rozwiązaniem bezpłatnym i wygodnym.

Triplt

Ten, kto w ramach prowadzenia własnej działalności musi wiele podróżować, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że planowanie wyjazdu służbowego może przysporzyć o ból głowy. Samo rezerwowanie biletów lotniczych, usług hotelowych, sal konferencyjnych i innych spotkań jest bardzo czasochłonne. Najlepszy pomysł to skorzystanie z aplikacji, dzięki której cały plan będzie w zasięgu jednego kliknięcia, takiej jak bezpłatny Triplt.

Kanban flow

Aplikacja ułatwia zarządzanie czasem w firmie. Dzięki niej zadanie albo spotkanie można w prosty sposób przypisać do danego pracownika i w ten sposób mieć kontrolę nad działalnością firmy. Dzięki przejrzystemu interfejsowi znacznie łatwiej jest planować kolejne kroki rozwoju, pamiętać o deadline'ach projektów oraz terminach płatności. Kanban flow to w pełni bezpłatna aplikacja.

Wygodnych w użyciu, bezpłatnych aplikacji na telefon lub laptop jest znacznie więcej, jednak nadal zbyt wielu przedsiębiorców ma opory przed ich używaniem. Tymczasem te proste narzędzia znacznie usprawniają logistykę, księgowość oraz komunikację w zespole. Warto z nich skorzystać.

 

Artykuł powstał we współpracy z Virgin Mobile.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij