Facebook i Instagram blokują konta Donalda Trumpa

Facebook i Instagram blokują konta Donalda Trumpa

W związku z odbywającymi się od kilku dni zamieszkami na terenie Kapitolu, w których wzięli udział zwolennicy Donalda Trumpa, Mark Zuckerberg poinformował o zablokowaniu facebookowego i instagramowego konta obecnego prezydenta USA „aż do pokojowego przekazania władzy”.

W środę, 6 stycznia br., oficjalnie ogłoszono wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, które wygrał Joe Biden. I choć już wcześniej powszechnie wiadomo było, kto zostanie kolejnym prezydentem USA, to Donald Trump wielokrotnie w mediach społecznościowych publikował treści kwestionujące wynik wyborów, czy nawet ich legalność.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu, kto zasiądzie na fotelu prezydenta, na terenie Kapitolu wybuchły zamieszki, w których wzięli udział zwolennicy Trumpa. Szokująca natomiast była reakcja samego polityka, który mimo iż wzywał swoich zwolenników do pokojowego zachowania, to usprawiedliwiał ich zachowanie, sugerując, że wybory zostały sfałszowane i „rozumie ich ból”.

Tego typu deklaracje ze strony Donalda Trumpa zostały mocno potępione wśród opinii publicznej, w tym m.in. przez właścicieli popularnych platform społecznościowych. Najpierw Twitter tymczasowo zablokował konto prezydenta USA, grożąc, że jeżeli dalej będzie on publikować treści nawołujące do przemocy, jego profil zostanie permanentnie zablokowany.

Z kolei wczoraj, 7 stycznia br., Mark Zuckerberg opublikował obszerne oświadczenie, w którym poinformował o nałożeniu blokady na facebookowe i instagramowe konta Trumpa. 

„Szokujące wydarzenia z ostatnich 24 godzin wyraźnie pokazują, że Donald Trump zamierza wykorzystać swój pozostały czas na stanowisku prezydenta, aby podważyć pokojowe i zgodne z prawem przekazanie władzy swojemu następcy, Joe Bidenowi. Jego decyzja o wykorzystaniu swojego konta do pochwalania, a nie potępienia działań jego zwolenników w budynku Kapitolu jest słusznie niepokojąca dla społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Postanowiliśmy usunąć tego typu oświadczenia, ponieważ oceniliśmy, że ich skutkiem – i prawdopodobnie intencją – będzie sprowokowanie dalszej przemocy” – czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie Zuckerberg poinformował, że konta Donalda Trumpa w mediach społecznościowych zostaną zablokowane na co najmniej dwa tygodnie, „aż do pokojowego przekazania władzy”.

PS

We wrześniu 2020 roku Patagonia postanowiła zainicjować niekonwencjonalną kampanię profrekwencyjną w związku z wyborami prezydenckimi w USA – marka bowiem ukryła na metkach swoich ubrań dyskretny apel do klientów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij