Francuska ulica Champs-Élysées zostanie przerobiona na miejski ogród

Francuska ulica Champs-Élysées zostanie przerobiona na miejski ogród

Władze Paryża ogłosiły właśnie, że już wkrótce największa ulica miasta – czyli Champs-Élysées – zostanie przekształcona w pełen roślinności, miejski ogród.

Pierwsze plany zazielenienia Champs-Élysées pojawiły się już w 2018 roku, lecz do tej pory nic się w tym kierunku nie zadziało. Kilka dni temu jednak burmistrz Paryża Anne Hidalgo zdradziła, że jeszcze przed zaplanowanymi na 2024 rok Igrzyskami Olimpijskimi największa ulica europejskiego miasta stanie się bardziej „zielona”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W planach jest bowiem przekształcenie mierzącego 2 km odcinka w pełen roślinności, miejski ogród. Tym samym, ruch drogowy zostanie ograniczony o połowę, natomiast sama droga zostanie przekształcona w chodnik. Ponadto, na Champs-Élysées pojawi się znacznie więcej drzew, które utworzą swego rodzaju tunel, wpływający na poprawę jakości powietrza w centrum miasta. 

Za przekształcenie największej ulicy Paryża odpowiedzialny będzie architekt Philippe Chiambaretta oraz pracownicy jego agencji PCA-STREAM. Projektanci zaprezentowali już pierwsze plany zazielenienia Champs-Élysées, które na pierwszy rzut oka wyglądają naprawdę imponująco. 

PS

W sierpniu 2020 roku w warszawskiej dzielnicy Wilanów pojawiła się nowa, proekologiczna inicjatywa – Wege Park. Jest to swego rodzaju miejski skwer, w którym będą rosły różnorodne warzywa, zioła oraz drzewa owocowe.

PS2

W dwóch lokalizacjach w Gdańsku – przy ulicy Grobla IV i Za Murami – pojawiło się kilkanaście skrzyń z wieloma kompozycjami ziół, takich jak m.in. bazylia kulinarna, lubczyk czy koper. Inicjatywa jest częścią projektu edukacyjnego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

PS3

Organizacja Porozumienie dla Pragi zainicjowała świetną, prośrodowiskową akcję pod hasłem #ZaadoptujDonicę”. W jej ramach mieszkańcy Warszawy dają drugie życie opuszczonym, miejskim donicom.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij