La Ferita, czyli mural, który przedstawia „ranę”, jaką koronawirus zadał kulturze

La Ferita, czyli mural, który przedstawia „ranę”, jaką koronawirus zadał kulturze

Francuski artysta uliczny znany pod pseudonimem JR stworzył intrygujący mural na elewacji włoskiej galerii sztuki, który przedstawia „ranę”, jaką pandemia koronawirusa zadała instytucjom kultury.

Obostrzenia związane z zamknięciem instytucji kultury nie zostały wprowadzone jedynie przez polski rząd – podobnie sprawa się ma we Włoszech, gdzie z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, już jakiś czas temu zamknięte zostały m.in. muzea czy też galerie sztuki. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z uwagi na to pewien francuski artysta uliczny działający pod pseudonimem JR postanowił zwrócić uwagę na to, że jak wielką ranę zadał kulturze koronawirus. W tym celu na elewacji włoskiej galerii sztuki mieszczącej się w renesansowym pałacu Palazzo Strozzi namalował intrygujący mural o wysokości 33 metrów i szerokości 29 metrów. Patrząc na malowidło z daleko wydaje się, jakoby na ścianie budynku doszło do eksplozji, dzięki czemu częściowo zostało odsłonięte to, co znajduje się w środku. 

Przez czarno-białą „szczelinę” można więc zobaczyć wnętrze galerii, a także niektóre dzieła sztuki, które tam się znajdują, czyli m.in. „Narodziny Wenus” Botticellego. 

Prace nad muralem trwały ponad dwa miesiące. 

PS

Galeria Uffizi postanowiła zachęcić młodych ludzi do odwiedzania muzeum i ruszyła z nową akcją na TikToku – w jej ramach postacie ze znanych dzieł stały się bohaterami krótkich filmików.

PS2

Muzeum J. Paula Getty'ego w Los Angeles wpadło na pomysł zaangażowania internautów w nietypową akcję ze sztuką w tle – instytucja poprosiła ich o odtworzenie ulubionych dzieł sztuki za pomocą materiałów dostępnych w domu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij