Alexander McQueen i Balenciaga rezygnują z futer naturalnych w swoich kolekcjach

Alexander McQueen i Balenciaga rezygnują z futer naturalnych w swoich kolekcjach

Należące do grupy Kering marki Alexander McQueen i Balenciaga poinformowały o rezygnacji z wykorzystywania futer naturalnych w swoich kolekcjach. Wcześniej podobną decyzję podjęły m.in. domy mody Gucci oraz Prada.

Coraz więcej popularnych marek podejmuje decyzję o tym, aby stać się „wolną od futer”. Przykładem tego jest chociażby dom mody Prada, zaś na naszym rodzimym rynku futer naturalnych nie wykorzystuje już m.in. marka Ryłko czy też Local Heroes.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz do grona wyżej wymienionych brandów dołączyły domy mody należące do grupy Kering – Alexander McQueen oraz Balenciaga. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem słynne marki nie będą już wykorzystywały futer naturalnych w swoich kolekcjach.

Decyzja ta jest efektem współpracy z Humane Society International. Co ciekawe, organizacja ta opublikowała jakiś czas temu raport, który pokazał, że aż 93% Brytyjczyków uważa noszenie prawdziwych futer jako „nie do przyjęcia”, natomiast 73% jest za wprowadzeniem zakazu ich sprzedaży.

– Za każdym razem, gdy znana marka modowa, taka jak Alexander McQueen i Balenciaga, podejmuje takie decyzje, wysyła to jasny komunikat, że we współczesnym społeczeństwie nie ma miejsca na futra – powiedziała Kitty Block, dyrektor generalna Humane Society International.

PS

Rząd Izraela zapowiedział wprowadzenie zakazu powszechnego handlu futrami naturalnymi, poza specjalnie zatwierdzonymi przypadkami. Kary za złamanie przepisu będą wysokie.

PS2

Kalifornia to pierwszy stan USA, który zdecydował się na taki krok – już wkrótce w całym regionie będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży i produkcji ubrań, butów oraz torebek wykonanych z futra naturalnego.

PS3

W 2019 roku Stowarzyszenie Otwarte Klatki ruszyło z kampanią pod hasłem „Cena Futra”, w ramach której aktywiści dążą do zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce. W akcję włączyły się aktorki Magdalena Różczka i Maja Ostaszewska oraz blogerka Macademian Girl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij