Izrael pierwszym krajem, który zakazuje sprzedaży futer

Izrael pierwszym krajem, który zakazuje sprzedaży futer
Rząd Izraela zapowiedział wprowadzenie zakazu powszechnego handlu futrami naturalnymi, poza specjalnie zatwierdzonymi przypadkami. Kary za złamanie przepisu będą wysokie.
O autorze
1 min czytania 2020-10-09

Do tej pory jedynie niektóre miasta wprowadziły podobny zakaz – mowa tutaj chociażby o brazylijskim São Paulo czy też amerykańskim stanie Kalifornia. Izrael byłby więc pierwszym krajem, który przyjąłby taki przepis.

O planowanym wprowadzeniu zakazu handlu futrami naturalnymi poinformowała tamtejsza minister środowiska Gila Gamliel. Podczas swojego wystąpienia stwierdziła, że przemysł futrzarski „powoduje zabijanie setek milionów zwierząt na całym świecie i wiąże się z nieopisanym okrucieństwem i cierpieniem”. Przyznała też, że wykorzystywanie w tym kontekście futer naturalnych jest niemoralne. 

Jak zapowiedziała Gila Gamliel, w ramach nowych przepisów znacznie zostaną zaostrzone kryteria, na podstawie których będzie można uzyskać pozwolenie na sprzedaż naturalnych futer – prawdopodobnie będzie to możliwe wyłącznie w celach naukowych, edukacyjnych oraz religijnych.

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, wówczas złamanie zakazu sprzedaży będzie się wiązać z karą grzywny w wysokości do 22 tys. dolarów (ok. 83 tys. złotych) lub rokiem pozbawienia wolności.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Prada Group, właściciel takich marek jak m.in. Prada czy Miu Miu, w ramach współpracy z koalicją Fur Free Alliance postanowiła zrezygnować z wykorzystywania futer zwierzęcych we wszystkich swoich kolekcjach.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Znana polska marka streetwearowa Local Heroes przystępuje do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer). Ten krok to zobowiązanie do projektowania ubrań bez użycia futer zwierzęcych oraz wyraz poparcia dla etycznej mody.

PS3

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Otwarte Klatki ruszyło z kampanią pod hasłem „Cena Futra”, w ramach której aktywiści dążą do zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce. W akcję włączyły się aktorki Magdalena Różczka i Maja Ostaszewska oraz blogerka Macademian Girl.