NFT z kolekcji Bored Ape sprzedany za 3 tys. dolarów zamiast 300 tys. Powód? Przecinek w złym miejscu

NFT z kolekcji Bored Ape sprzedany za 3 tys. dolarów zamiast 300 tys. Powód? Przecinek w złym miejscu

Właściciel kolekcji NFT Bored Ape Yacht Club pomylił się, wpisując cenę na aukcji jednego z tokenów. W rezultacie grafika została sprzedana za znacznie niższą kwotę – zamiast 300 tys. dolarów do właściciela „znudzonych małp” trafiły jedynie 3 tys.

fot. Bored Ape Yacht Club NFT

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Rynek niewymienialnych tokenów rośnie w zawrotnym tempie, gromadząc coraz większą liczbę cyfrowych kolekcji. Do najcenniejszych z nich należy ostatnio Bored Ape Yacht Club NFT – zbiór grafik przedstawiających wizerunki znudzonych małp. O popularności tych tokenów z animowanymi zwierzętami świadczy fakt, że już pojawiają się w serialach czy kampaniach znanych marek, podbijając świat popkultury. Znudzone małpy są obecnie tak cenne, że najtańszy z egzemplarzy jest wart 45 ETH, czyli około 170 tys. dolarów. Przynajmniej w teorii.

Właściciel kolekcji – Max, znany jako @maxnaut.eth, przez niedopatrzenie sfinalizował jedną z transakcji za znacznie mniejszą sumę niż początkowo planował. Zamiast ustawić cenę 75 ETH, wpisał 0,75 ETH i w ten sposób sprzedał jedną z cyfrowych małp za kwotę „zaledwie” 3 tys. dolarów, choć mógł otrzymać aż 300 tys. Zanim sprzedawca zdążył poprawić źle postawiony przecinek, token został już zakupiony.

Początkowo w sieci pojawiły się teorie spiskowe, próbujące wyjaśnić przyczynę zaskakująco niskiej ceny NFT, jednak na liczne pytania „Jak to się stało?”  Max odpowiedział po prostu – „Chyba zawinił brak koncentracji”.

Kupiec tokena najprawdopodobniej wykorzystał podczas aukcji bota, który umożliwia natychmiastowe kupowanie obiektów poniżej określonego progu cenowego. Aby jak najszybciej sfinalizować transakcję, od razu została uiszczona także dodatkowa opłata w wysokości 34 tys. dolarów.

– Każdego dnia sprzedaję wiele przedmiotów i po prostu nie zwróciłem uwagi. Od razu zauważyłem swój błąd, kliknąłem myszą, ale bot zakończył transakcję z ponad 8 ETH (34 000 dolarów) opłaty za gaz, więc token natychmiast zniknął, zanim mogłem kliknąć „anuluj”. I tak po prostu, 250 000 dolarów zniknęło – podsumował Max.

Właściciel Bored Ape Yacht Club nie odzyska już pieniędzy, które stracił przez najkosztowniejszy przecinek w życiu, jednak z pewnością z większą rozwagą poprowadzi transakcje pozostałych 9 999 małp.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij