Crypto Browser – Opera uruchamia specjalną przeglądarkę poświęconą kryptowalutom

Crypto Browser – Opera uruchamia specjalną przeglądarkę poświęconą kryptowalutom

Zdaniem twórców Opery Crypto Browser świat kryptowalut i NFT wymaga w pełni dedykowanej przeglądarki, która sprawi, że Web3, czyli nowa wersja internetu, będzie zrozumiała i łatwa w obsłudze.

Opera Software już w 2018 roku wykazała zainteresowanie rynkiem cyfrowych monet, wdrażając w swojej przeglądarce internetowej funkcję portfela kryptowalut. Po trzech latach dynamicznego rozwoju tego rynku oraz metaverse, firma udostępnia nową wersję przeglądarki – Opera Crypto Browser – dedykowaną „zarówno entuzjastom Web3, jak i tym, którzy dopiero zaczynają i chcą go odkrywać”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Obecnie zbyt mało możliwości przeglądania stron internetowych zostało zbudowanych z zamiarem umieszczenia Web3 w centrum uwagi oraz uczynienia technologii blockchain zrozumiałymi i łatwymi w użyciu – powiedziała Susie Batt, kierownik ds. ekosystemu kryptowalut w Operze.

– Zapewniamy naszym użytkownikom i całej branży dedykowaną przeglądarkę Web3 wspieraną przez silny zespół ds. produktów, mającą na celu przyspieszenie ewolucji następnej generacji sieci – dodaje zespół Opery.

Crypto Browser to coś więcej niż narzędzie do surfowania po internecie. Projekt został stworzony do pracy z różnymi zdecentralizowanymi aplikacjami lub dApps. Oprócz wbudowanego portfela kryptowalut, użytkownicy nowej przeglądarki zyskają wygodniejszy dostęp do rynków NFT, wiadomości o blockchainie, kalendarza z wydarzeniami branżowymi, społeczności kryptograficznych, treści edukacyjnych, podcastów, filmów, oraz oczywiście aktualnych kursów kryptowalut.

Nowy portfel kryptograficzny zapewnia bezpieczne przechowywanie Ethereum, Bitcoin, Celo i Nervos, do których w przyszłości dołączą także inne kryptowaluty. Co więcej, użytkownicy mogą korzystać z funkcji portfela bez konieczności instalowania dodatkowych rozszerzeń.

Opera zadbała również o dodatkowy, bezpieczny schowek, który uniemożliwia aplikacjom innych firm dostęp do kopiowanych danych.

fot. blogs.opera.com

Przeglądarka Opera Crypto w wersji beta jest dostępna do pobrania na urządzenia mobilne Androidem oraz na komputery z systemem Windows i MacOS. Obecnie trwają przygotowania programu w wersji na iOS.

PS
Władze Singapuru uznały cyfrowe inwestycje za nieodpowiednie dla niektórych obywateli, zakazując promowania kryptowalut w przestrzeni publicznej. Z kolei Hiszpania wprowadziła nowe zasady reklamowania kryptowalut przez influencerów

PS 2
NFT to niezwykle dynamicznie rozwijający się rynek, a niewymienialne tokeny, o których było głośno w ostatnim czasie to Fancy Bears Metaverse czy Bored Ape Yacht Club, który udowodnił, że w świecie kryptowalut jeden przecinek może być na wagę złota

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij