Apple wstrzymuje sprzedaż swoich produktów w Rosji

Apple wstrzymuje sprzedaż swoich produktów w Rosji

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę koncern Apple, jak wiele innych marek, również postanowił zareagować. Rosyjscy klienci nie zakupią już nowych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

Od wczoraj na terenie Rosji nie można już zakupić m.in. smartfonów, laptopów czy tabletów marki. Warto dodać, że Apple nie posiada swoich sklepów stacjonarnych w Rosji, zatem zablokowanie sprzedaży dotyczy wyłącznie sklepu internetowego oraz placówek handlowych innych firm. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To nie pierwszy krok, jaki Apple podjął w związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę. Gigant technologiczny już w minionym tygodniu uniemożliwił korzystanie z usługi Apple Pay na terenie Rosji. Ponadto marka usunęła z AppStore aplikacje należące do rosyjskich mediów i podlegające rządowi - w tym Russia Today i Sputnika. 

Apple Maps – podobnie jak aplikacja z mapami Google – wstrzymała pokazywanie ruchu na żywo na terenie Ukrainy, aby zwiększyć bezpieczeństwo Ukraińców. 

Tim Cook, dyrektor generalny Apple oświadczył, że firma wspiera działania organizacji humanitarnych oraz udziela pomocy swoim ukraińskim pracownikom i ich rodzinom.

PS
adidas poinformował, że zawiesza współpracę z Rosyjskim Związkiem Piłki Nożnej po inwazji tego kraju na Ukrainę.

PS 2
Meta ogranicza na swoich platformach na terenie UE dostęp do rosyjskich mediów. Również YouTube zdecydował o ograniczeniu dostępu do platformy wideo kilku rosyjskim nadawcom.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij