Sprite rezygnuje z zielonych butelek

Sprite rezygnuje z zielonych butelek

Po 60 latach Sprite zmieni swoją zieloną butelkę, która była znakiem rozpoznawczym marki. Powód? Produkt ma być bardziej przyjazny dla środowiska.

Od 1 sierpnia na sklepowych półkach nie zobaczymy już charakterystycznych zielonych butelek Sprite'a. CNN donosi, że charakterystyczne opakowania, które towarzyszyły marce od 60 lat, zostaną wycofane z produkcji i nie pojawią się już w sprzedaży butelka będzie wycofywana z produkcji i ze sprzedaży.

Zielone plastikowe butelki zastąpią przezroczyste, które do tej pory pojawiały się tylko w przypadku specjalnych edycji napoju Sprite (np. o smaku ogórkowym). Teraz wszystkie butelki będą przezroczyste, a przy tym bardziej ekologiczne - aby uzyskać zielony kolor opakowania producent musiał używać politereftalanu etylenu, a ten polimer sprawiał, że butelki trudno było poddawać procesowi recyklingu.

Co ciekawe, na fali zmian marka zdecydowała się również na odświeżenie swojego logo – w nowej wersji nad literą „i" pojawia się żółta kropka. Celem Sprite'a jest uspójnienie wyglądu butelek na całym świecie, który dalej rozpoznamy w sklepach po zielonej etykiecie. 

To pierwszy krok do większych zmian w firmie Coca-Cola (właściciel Sprite'a), która chce budować gospodarkę o obiegu zamkniętym. Koncern zamierza poprawić swój wizerunek wśród konsumentów, gdyż do dziś jest oskarżany o zaśmiecanie planety. CNN pisze, że w 2020 r. firma została uznana za światowego truciciela plastikiem nr 1 przez firmę ekologiczną Break Free From Plastic. 

PS

W spotach „Heat Happens” Sprite zwraca uwagę na to, że upały są nieuniknione, a jako najlepszy sposób na schłodzenie rekomenduje butelkę napoju gazowanego. Przy okazji nowa kampania koncernu Coca-Cola ujawnia nowe logo marki Sprite.

PS 2

Sprite we współpracy z CD PROJEKT RED zaprojektował unikalną edycję puszek i butelek z postaciami z gry „Cyberpunk 2077". 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij