„Wielkie małe historie” – nowa kampania kanału National Geographic prezentuje sylwetki polskich pasjonatów

O autorze
2 min czytania 2022-10-20

Kanał National Geographic przedstawia „Wielkie małe historie” – nową kampanię prezentującą fascynujące sylwetki polskich odkrywców, ekspertów i pasjonatów, którzy dokonali przełomu w swoich dziedzinach. Wśród bohaterów krótkich form filmowych wyświetlanych na antenie stacji zobaczymy m.in. Agatę Kołodziejczyk, Tomasza Stachurę i Andrzeja Bargiela. Premiera pierwszych dwóch opowieści w czwartki – 13 i 20  października w National Geographic.

National Geographic od lat opowiada nie tylko o przełomowych odkryciach i osiągnięciach, ale także portretuje ludzi, którzy za nimi swoją. Takich osób nie brakuje również w Polsce. W ramach nowej kampanii „Wielkie małe historie” kanał dociera do najróżniejszych, czasami niespodziewanych zakątków w naszym kraju, by przedstawić widzom bohaterów, których działania przecierają ścieżki i wytyczają nowe kierunki na światową skalę.

Pierwszą „Wielką małą historię” po kliknięciu w ten link: „Pierwszą misją na Marsa będzie MISJA KOBIET” | dr Agata Kołodziejczyk, astrobiolożka – YouTube 

W pierwszej, jesiennej odsłonie kampanii poznajemy historię astrobiolożki i założycielki analogowych baz kosmicznych w Polsce, Agaty Kołodziejczyk, oraz przyglądamy się kulisom codziennej pracy bałtyckiego nurka wrakowego – Tomasza Stachury. Jego odkrycia i głębinowe fotografie zadziwiają świat. Z materiałów filmowych National Geographic dowiadujemy się m.in. dlaczego kombucha może okazać się przydatna w kosmosie, a także, co sprawia, że Bałtyk jest jednym z najlepszych – o ile nie najlepszym – akwenem na świecie do podziwiania wraków.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Stworzyłam habitat, w którym symulujemy warunki przebywania w kosmosie. Od 2016 r. przez to miejsce przewinęło się 200 kursantów w tym z Europejskiej Agencji Kosmicznej czy NASA – mówi Agata Kołodziejczyk.

– Zawsze pociągały mnie nieodkryte rzeczy. Świat na powierzchni jest bardzo mocno zbadany, z kolei świat pod wodą poznaliśmy w sposób nieprawdopodobnie niewielki. Wraki to prawdziwe kapsuły czasu, niektóre z nich są tak dobrze zachowane, jakby zatonęły wczoraj – opowiada Stachura.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W kolejnych odsłonach kampanii „Wielkie małe historie” zobaczymy m.in. Andrzeja Bargiela, wybitnego himalaistę i narciarza.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Wszystkich bohaterów „Wielkich małych historii” poznajemy w dedykowanych krótkich formach filmowych emitowanych na antenie kanału National Geographic oraz na kanałach społecznościowych marki – Facebook’u i YouTube. 

dr Agata Kołodziejczyk — nazywana „jedną z najpotężniejszych kobiet w polskiej nauce”. Zajmuje się m.in. organizacją analogowych symulacji misji kosmicznych, szkoleń dla przyszłych turystów kosmicznych i astronautów komercyjnych. Jako pierwsza Polka związała się z Advanced Concepts Team Europejskiej Agencji Kosmicznej.  

Tomasz Stachura – jeden z najbardziej aktywnych nurków wrakowych na Morzu Bałtyckim. Specjalizuje się w podwodnej fotografii wraków na dużej głębokości. Wykonał tysiące podwodnych zdjęć bałtyckich wraków oraz wiele zdjęć jaskiń na różnych kontynentach.