Facebook usunie z profili informacje o orientacji seksualnej czy wyznaniu

Facebook usunie z profili informacje o orientacji seksualnej czy wyznaniu

Od 1 grudnia z profili użytkowników Facebooka znikną pola informacyjne dotyczące poglądów politycznych, orientacji seksualnej czy wyznawanej wierze.

fot. depositphotos.com

Użytkownicy Facebooka otrzymują powiadomienia o nadchodzących zmianach w serwisie, a dokładnie w rozwinięciu sekcji „Informacje”, czyli okna „Kontakt i podstawowe informacje”.

Od 1 grudnia br. z profili znikną pola: poglądy religijne, poglądy polityczne, adres oraz pole „Interesują mnie”, które wskazuje na orientację seksualną. Podstawowe informacje o użytkowniku i jego dane kontaktowe nadal będą widoczne w profilach.

Wysyłamy powiadomienia do osób, które wypełniły te pola, informując, że zostaną one usunięte. Ta zmiana nie wpływa na możliwość udostępniania tych informacji o sobie w innym miejscu na Facebooku – informuje serwis.

Jak tłumaczy Meta, wprowadzone zmiany mają na celu „ułatwienie nawigacji i korzystania z Facebooka”. Wygląda na to, że Facebook idzie śladem innych wielkich platform społecznościowych, na których nie znajdziemy pól informacyjnych dotyczących tak wrażliwych danych.Prawdopodobnie decyzja ma związek również z większą świadomością internautów na temat prywatności w sieci.

Przypomnijmy, że od stycznia br. reklamodawcy na Facebooku i Instagramie stracili możliwość kierowania reklam według kryteriów takich jak rasa, pochodzenie etniczne, religia czy orientacja seksualna.

PS
Meta udostępniła właśnie nowe funkcje na Facebooku i Instagramie, które maja na celu zwiększenie bezpieczeństwa nastolatków w sieci.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij