„Artur, przyszykuj kadzidło” – czyli dzieci… odprawiają msze święte w Robloxie

„Artur, przyszykuj kadzidło” – czyli dzieci… odprawiają msze święte w Robloxie

W grze MMO Roblox dzieci zaczęły odprawiać msze święte czy organizować pogrzeby. Zabawę dzieciaków komentują influencerzy i księża. A same materiały trendują na TikToku.

Fot: youtube.com/@Mjpizza420

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Msza święta w… Robloxie

Od jakiegoś czasu młodzi, polscy gracze Robloxa zaczęli organizować msze święte i pogrzeby. Urywki z tych „ceremonii” szybko pojawiły się na TikToku i podbiły platformę, osiągając kilkumilionowe wyniki oglądalności.

Na Discordzie powstał z kolei serwer „Archidiecezja Gnieźnieńska”, który zgromadził już ponad 28 tys. użytkowników. Oczywiście – serwer nie ma NIC wspólnego z rzeczywistą Archidiecezją Gnieźnieńską. W jego opisie przeczytamy:

- Jesteśmy polską społecznością działającą na Roblox. Ewangelizujemy i uczymy się Boga, prowadząc Msze Święte i nabożeństwa wzrastając ku Jego chwale. UWAGA: Msze Święte na Roblox nie mają żadnej wartości sakramentalnej! (pisownia oryginalna)

Temat szybko podłapały też największe media w kraju jak Onet, Wyborcza czy Noizz. Tamtejsi dziennikarze snują teorie dot. tego, czy może jest to profanacja, czy przyszłość religii. To jednak niepotrzebne dywagacje. To bowiem w dużej mierze zwyczajny roleplay. Dzieci po prostu są dziećmi i się bawią.

Influencerzy komentują msze święte w Robloxie

Popularność trendu szybko podłapali influencerzy tacy jak Zebo czy Gargamel. Ten pierwszy stwierdził, że msze święte w Robloxie są zarówno śmieszne, słodkie, jak i martwiące. Gargamel z kolei po prostu się z tego śmieje.

Sprawę skomentował też popularny na TikToku jezuita Paweł Kowalski.

- To absolutnie nie jest grzech! Powiem wam więcej – jak ktoś jest w seminarium, to są takie ćwiczenia z odprawiania mszy świętej. Człowiek staje w kościele, ubrany w te wszystkie fatałaszki, chociaż bez stuły, staje przed ołtarzem, ma mszał, wszystkie paramenta i próbuje „na sucho” tę mszę świętą odprawić. Wszyscy wiedzą, że to msza święta nie jest, tylko jest to pewien teatr. Więc spokojnie, jeśli ktoś uczestniczy sobie we mszy świętej w Robloxie i dzięki temu więcej z mszy świętej kojarzy i poznaje, to super i powodzenia – komentuje o. Paweł Kowalski.

„Artur, przyszykuj kadzidło”

Jednym z popularniejszych klipów z mszy świętej w Robloxie okazał się fragment, w którym jeden z uczestników wypowiada słowa: „Artur, przyszykuj kadzidło”. Stało się to tak popularne, że tiktokerzy masowo zaczęli posługiwać się tym zwrotem w swoich materiałach.

Podobnie, jak kiedyś cytowali fragment z piosenki Natsu, tj. „hehe 17”. Wkrótce prawdopodobnie ten krótki cytat jeszcze bardziej wypłynie do mainstreamu. Dlatego nie zdziw się, jeśli zetka lub alfka w Twoim otoczeniu nagle zacznie mówić „Artur, przyszykuj kadzidło”. Tylko czekać aż marki zaadresują to w swoich social mediach.

PS Miasto ING – wirtualna gra, która bawi i uczy, jak zarządzać pieniędzmi

Komputery i smartfony to nieodzowne atrybuty młodego pokolenia. W domu zamiast książki czeka laptop, a w kieszeni zamiast talii kart do gry czy kostki Rubika, ukryty jest telefon. Rozwój technologiczny postępuje i warto się do niego dostosować, a nawet więcej – wykorzystać jego potencjał i nowe trendy do osiągnięcia określonych celów marki. Właśnie tak zrobił bank ING, który jako pierwszy w Polsce stworzył wirtualny świat, w którym poprzez zabawę i pasję młodych wspiera rozwój dobrych nawyków zarządzania pieniędzmi.

PS2 Smolasty i Jacob promują Fortnite na TikToku

Z początkiem grudnia wystartował nowy, czwarty rozdział gry Fortnite. Razem z nim rozpoczęła się kampania promocyjna na TikToku ze specjalnym udziałem topowego polskiego rapera Smolastego oraz jednego z najpopularniejszych gamerów na TikToku – Jacoba (Jacob4yt).

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij