Celebryci reagują na wstrząsające nagrania z ferm futrzarskich

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Celebryci reagują na wstrząsające nagrania z ferm futrzarskich

Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało spot, w którym pokazuje reakcje znanych osób na nagrania z polskich ferm futrzarskich. Projekt ma na celu promocję zbiórki podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską #FurFreeEurope.

Otwarte Klatki z kampanią przeciw hodowli zwierząt na futra

Polska odsłona akcji organizowana przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki pokazuje skalę problemu, jakim jest istnienie ferm zwierząt futerkowych. Wyzwaniem przy realizacji kampanii był wybór sposobu produkcji nagrania, które ma dotrzeć do jak największej liczby odbiorców i uzmysłowić ogrom cierpienia zwierząt.

Do udziału w kampanii zostali zaproszeni Julia Kuczyńska (Maffashion), Kasia i Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni), Marta Manowska, Karolina Korwin-Piotrowska, Maciej Zakościelny oraz Krzysztof Jankowski „Jankes”.

 

Nagranie, w którym polskie gwiazdy obejrzały kilkuminutowy film, złożony z materiałów pozyskanych przez aktywistów Otwartych Klatek na polskich fermach futrzarskich, zostało zrealizowane we współpracy ze studiem produkcyjnym VuFinder Studios, które na potrzeby tej wyjątkowej produkcji udostępniło między innymi wielkie ekrany LED-owe.

– Bazując na naszym doświadczeniu i możliwościach technologicznych zdecydowaliśmy się udostępnić na potrzeby produkcji nasze największe ekrany LED-owe. Wstrząsające ujęcia dokumentujące cierpienie zwierząt wyświetlone na wielkoformatowym nośniku pozwoliły jeszcze bardziej podkreślić skalę i istotę problemu, od którego nie da się odwrócić wzroku – mówi Melania Kulczycka, client director, VuFinder Studios.

Europa bez futer

Na kilkuminutowym nagraniu widać m.in. nieprawidłowy ubój norek i dobijanie zwierząt metalowym prętem, lisy cierpiące z powodu infekcji oczu, dziąseł, urazów kończyn, martwe szczenięta lisów, ciężko oddychającego jenota czy norki z ranami otwartymi.

Projekt Otwartych Klatek ma na celu promocję zbiórki podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską #FurFreeEurope, która dąży do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futro w całej Unii Europejskiej oraz do zakazu importu futer do krajów UE. Podpisało się pod nią już ponad 1,2 miliona Europejczyków, jednak inicjatorzy chcą zebrać przynajmniej 1,4 miliona podpisów.

Podpisz petycję na stronie europabezfuter.pl.

PS. DonGURALesko w kampanii „Europa bez futer”

W poprzedniej odsłonie kampanii popularny raper wystąpił w towarzystwie lisów, które zostały uratowane z ferm futrzarskich i trafiły do Domu Lisów w poznańskim ZOO.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij