Cosmetomat: W Łodzi pojawił się automat na środki czystości do własnych pojemników

Cosmetomat: W Łodzi pojawił się automat na środki czystości do własnych pojemników
W pewnej łódzkiej restauracji pojawił się Cosmetomat, czyli specjalny automat do sprzedaży środków czystości, którymi napełnia się własne pojemniki. W ten sposób poznańska firma chce walczyć z nadmierną ilością śmieci oraz plastiku.
O autorze
1 min czytania 2019-08-26

Cosmetomat to poznańska sieć automatów do sprzedaży środków czystości do własnych opakowań. W ofercie znajdują się dwie linie produktów – dla ciała, czyli m.in. szampon, żel pod prysznic, płyn do kąpieli czy mydło w płynie, oraz linia dla domu, czyli uniwersalny płyn do mycia, żel do prania, płyn do płukania i płyn do mycia naczyń. Pomysłodawcy projektu w ten sposób zachęcają społeczeństwo do ograniczenia używania plastikowych pojemników na rzecz tych wielorazowych. 

Pierwszy Cosmetomat pojawił się niedawno w łódzkiej restauracji TAKŻETEGO i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Kolejny automat dostępny będzie już niebawem w Poznaniu i będzie można go znaleźć w Parku Wilsona. 

W niedalekiej przyszłości twórcy Cosmetomatu planują wprowadzić do swojej oferty szerszą gamę środków czystości. Chcą też, by ich automaty pojawiły się na stałe w kilku miastach w całej Polsce.   

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

zdjęcia: facebook.com/cosmetomat.Polska

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych, Carrefour wprowadza dla swoich klientów możliwość zakupów produktów na wagę do ich własnych wielorazowych opakowań we wszystkich swoich sklepach w Polsce.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2

Popularne brytyjskie sieci handlowe Morrisons i Waitrose postanowiły położyć kres plastikowym opakowaniom. Będą oferować więcej produktów na wagę, które klienci mogą zapakować do wielorazowych pudełek.

PS3

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.