Facebook kończy z usługą zakupów na żywo, aby skupić się na Reels

Facebook kończy z usługą zakupów na żywo, aby skupić się na Reels
Opcja sprzedawania i kupowania produktów podczas transmisji na żywo zostanie usunięta z Facebooka 1 października 2022 roku. Meta zamierza poświęcić uwagę krótkim formatom wideo.
O autorze
1 min czytania 2022-08-05

fot. depositphotos.com

Koniec zakupów na żywo

Facebook uruchomił zakupy na żywo w sierpniu 2020 roku, aby umożliwić sprzedawcom rozwój ich internetowych biznesów. Live commerce nadal cieszy się ogromną popularnością w Chinach, jednak na rynku amerykańskim i europejskim kolejne platformy rezygnują z tej funkcji. Niedawno z live sellingu wycofał się TikTok. Idąc śladem konkurenta, również Facebook rezygnuje z interaktywnego sposobu sprzedawania przedmiotów – funkcji, którą jeszcze niedawno szeroko promował.

Mark Zuckerberg poinformował na blogu, że funkcja Facebook Live umożliwiająca nadawanie wydarzeń na żywo będzie nadal dostępna, jednak sprzedawcy nie będą mogli oznaczać i sprzedawać produktów w swoich transmisjach. Serwis dodaje, że choć live shopping znika z Facebooka, funkcja nadal będzie dostępna na Instagramie.

Meta zamierza skupić się na Rolkach

Powodem rezygnacji Facebooka z zakupów na żywo są plany dotyczące zwiększenia zaangażowania w funkcję Reels. Jak podkreśla firma, znacząco rośnie zainteresowanie użytkowników krótkimi formatami wideo – obecnie ponad połowa czasu spędzonego na Facebooku i Instagramie przypada na oglądanie Reels.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Chcąc dorównać konkurencji, Meta już od jakiegoś czasu wprowadza nowe zestawy narzędzi w Rolkach. Rozwój Reels to kolejny krok, który sprawia, że Facebook i Instagram coraz bardziej upodabniają się do TikToka. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing