Google prowadzi prace nad nową platformą społecznościową

Google prowadzi prace nad nową platformą społecznościową
Nowa aplikacja firmy Google nosi nazwę Shoelace i ma łączyć ze sobą osoby o podobnych zainteresowaniach. Obecnie w Nowym Jorku trwają jej testy.
O autorze
1 min czytania 2019-07-15

Krótko po zamknięciu platformy Google+, firma Google ponownie wkracza do świata serwisów społecznościowych – tym razem z aplikacją Shoelace.

Portal opiera się na lokalnych społecznościach i ma za zadanie łączyć ze sobą osoby na podstawie podobnych zainteresowań – możemy więc nawiązać kontakt z użytkownikami, aby wspólnie pójść na spacer z psem do parku lub dołączyć do zorganizowanej już grupy, by np. pograć w tenisa. Obecnie testy aplikacji prowadzone są w Nowym Jorku, zaś na tę chwilę dołączenie do serwisu wymaga specjalnego zaproszenia. Z czasem jednak dostępność usługi ma zostać rozszerzona.

Shoelace jest „dzieckiem” inkubatora Area 120, w którym pracownicy Google’a pracują nad ciekawymi projektami.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle aplikacja będzie dostępna w Polsce.

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Pod koniec marca br. LinkedIn wprowadził nową funkcję do swojej aplikacji – umawianie spotkań biznesowych podczas rozmowy, bez konieczności opuszczania platformy.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2

Wygląda na to, że już wkrótce w Snapchacie znajdzie się opcja, którą dobrze znamy z Facebooka – tworzenie wydarzeń oraz możliwość wysyłania zaproszeń na nie swoim znajomym.

PS3

W maju br. pojawiły się informacje o tym, że Spotify prowadzi testy nad własnymi relacjami. Tak zwane Storyline miałyby służyć artystom do tworzenia krótkich filmików na temat inspiracji oraz kulis powstawania wybranych utworów muzycznych.