InPost rozwiązuje kłopoty podróżujących. Bagaż, który nie przejdzie kontroli będzie można nadać w paczkomacie

InPost rozwiązuje kłopoty podróżujących. Bagaż, który nie przejdzie kontroli będzie można nadać w paczkomacie
InPost podjął współpracę z Lotniskiem Chopina w Warszawie i umieścił na jednej z hal swój paczkomat. Wszystko po to, by podróżujący mogli nadać w nim bagaż, który nie przeszedł kontroli i standardowo wylądowałby w śmietniku.
O autorze
2 min czytania 2023-08-23

Fot. Facebook

InPost nie zwalnia tempa. Kolejny raz zaskakuje nowym rozwiązaniem. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że firma planuje wprowadzenie własnej opcji płatności. Tym razem jednak InPost wychodzi naprzeciw osobom podróżującym samolotami. Na lotnisku Chopina w Warszawie pojawił się właśnie paczkomat.

Zanim jednak InPost zdecydował się na umieszczenie paczkomatu na jednym z warszawskich lotnisk, przeprowadzono badania. Pasażerów zapytano o to, czy interesująca byłaby dla nich opcja nadania bagażu, który nie przeszedł kontroli i musiałby zostać wyrzucony do kosza na śmieci. Okazało się, że aż 62 proc. ankietowanych odpowiedziało, że chcieliby, by pojawiła się taka możliwość.

Na czym będzie polegała usługa?

Właściciele bagażu, który nie przejdzie kontroli, będą mogli zdecydować się na jego nadanie za pośrednictwem paczkomatu umieszczonego przy przejściu Fast Track E. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Przedmioty zostaną w odpowiedni sposób oklejone oraz umieszczone w worku strunowym. Pasażer będzie musiał wycofać się z kontroli bezpieczeństwa, wykupić tzw. „szybkie przejście” i dostać się do wspomnianej strefy Fast Track E. Tam spakuje swój bagaż w odpowiedni karton oraz włoży go do skrytki. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Fot. Facebook

Paczkę będzie można nadać za pośrednictwem aplikacji do innego paczkomatu lub kurierem na wskazany adres. Natomiast kontrola bezpieczeństwa zostanie dokończona w tym samym miejscu, bez konieczności powrotu do standardowej strefy.

– Wartościowe przedmioty, które przez przypadek zostały w bagażu podręcznym, mogą bardzo utrudnić życie podróżnym. Trzeba je wyrzucić albo wrócić i włożyć do odprawionego bagażu rejestrowanego. To nie tylko kłopot, ale i spory stres. Teraz Paczkomat rozwiązuje ten problem. Można szybko i niedrogo zabezpieczyć takie rzeczy, nie wydłużając odprawy. To szczególnie ważne dla osób, które spieszą się na samolot i mogą nawet narazić się na to, że nie wejdą na pokład lub stracą pieniądze wydane na bilet. InPost słynie z innowacyjnych pomysłów i usług niedostępnych nigdzie indziej. Teraz będziemy Twoim nowym asystentem lotniczym – powiedział dyrektor biura ekspansji InPost Waldemar Brzoska.

PS Tarczyński nie zakończy współpracy z PZPN w trybie natychmiastowym. Umowa obowiązuje do 2024 roku

Po tym, jak na ostatni mecz biało-czerwonych w Mołdawii zaproszono Mirosława Stasiaka, sponsorzy zaczęli wycofywać się ze współpracy z PZPN. Tarczyński chciał rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym. Okazało się to jednak niemożliwe.

PS2 InPost prezentuje Paczkomat Pro przypominający maszynę vendingową

InPost uruchomił 100 urządzeń Paczkomat Pro, które są dostępne w sieci sklepów Duży Ben. Maszyny charakteryzują się tym, że przesyłki będą wydawane w jednym okienku, w związku z czym nie trzeba już będzie szukać odpowiedniej skrytki.