Instagram uruchamia nową opcję odpowiedzi na komentarze. W fazie testu jest także coś dla… zodiakar

Instagram uruchamia nową opcję odpowiedzi na komentarze. W fazie testu jest także coś dla… zodiakar
Użytkownicy Instagrama będą mogli skorzystać z nowej opcji, jaką jest możliwość udostępniania i odpowiadania komentarzy na Story. Pojawią się także naklejki ze znakami zodiaku.
O autorze
1 min czytania 2023-08-29

Możliwość udostępniania komentarzy będzie nowa dla Instagrama, ale to popularna opcja, z której korzystają np. użytkownicy TikToka (od 2020 roku). Celem nowej funkcjonalności jest przede wszystkim zwiększenie zaangażowania. 

Aby odpowiedzieć na dany komentarz i udostępnić go na swoim Story, wystarczy przesunąć go w lewo. Wówczas pojawi się kilka opcji do wyboru, m.in. właśnie umieszczenie komentarza w relacji. Sama treść zostanie udostępniona w formie klasycznej naklejki, którą swobodnie będzie można przesuwać w dowolne miejsce.

fot. Social Media Today 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Naklejki dla zodiakar

Instagram udostępni również nowe naklejki. Na ten moment są w fazie testowania. Tym razem ma być to seria związana ze znakami zodiaku. Aplikacja sama dostosuje znak zodiaku użytkownika, zgodnie z podaną przez niego w profilu datą urodzenia. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

fot. Twitter

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Dzięki nowym naklejkom, inni użytkownicy będą mogli sprawdzić, jak ich znaki zodiaku do siebie pasują. Po kliknięciu w znak zodiaku, pojawi się krótki opis podsumowujący zgodność lub niezgodność charakterów.

fot. Twitter

Dla niektórych może być to dziwny i zaskakujący pomysł, ale okazuje się, że trend na wiarę w astrologię rośnie i zyskuje na popularności w mediach społecznościowych. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudza wśród młodszej grupy użytkowników. 

Instagram nie jest też pierwszy, jeśli chodzi o wykorzystanie wspomnianego trendu. Znaki zodiaku wykorzystał już w swojej kampanii, np. Kaufland, tworząc na YouTubie teleturniej związany z zakupami i astrologią

PS Koniec ze spamem w DM-ach. Instagram wprowadza nowe ograniczenia

Instagram chce pomóc użytkownikom w uniknięciu niechcianych wiadomości, również w postaci zdjęć i filmów. W tym celu wprowadza nowe ograniczenie, czyli pojedyncze zaproszenia tekstowe.

PS2 Caroline Derpienski żąda od Nosowskiej i Danone przeprosin oraz wpłaty 50 mln złotych na cele charytatywne

Na kanale social media Katarzyny Nosowskiej pojawiła się nowa reklama napoju roślinnego Alpro. Piosenkarka postanowiła naśladować Caroline Derpinski. To nie spodobało się celebrytce i zażądała przeprosin oraz wpłaty 50 mln złotych na cele charytatywne.