Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

Konkurencyjne kanały duńskiej telewizji nawołują Meta: „Weź odpowiedzialność za kłamliwe treści, które rozpowszechniasz”

Konkurencyjne kanały duńskiej telewizji nawołują Meta: „Weź odpowiedzialność za kłamliwe treści, które rozpowszechniasz”
Przedstawiciele dwóch głównych kanałów duńskiej telewizji wystąpili przeciwko Facebookowi. Oskarżają socialmediowego giganta o rozpowszechnianie fake newsów i szerzenie dezinformacji. Chodzi o publikowane na platformie reklamy, które wykorzystują wizerunki duńskich dziennikarzy w celu wyłudzenia pieniędzy.
O autorze
1 min czytania 2024-05-22

W sieci pojawił się nieco ponad minutowy filmik zrealizowany przez przedstawicieli duńskiej telewizji. Na współpracę zdecydowali się pracownicy dwóch największych tamtejszych kanałów: TV 2 Denmark i Danish Broadcast Corporation (DR). Wideo jest sposobem na powiedzenie głośno o tym, co Facebook robi od dawna. Mowa o bezprawnym wykorzystywaniu wizerunków duńskich dziennikarzy w celu stworzenia fałszywych reklam, których celem jest wyłudzenie pieniędzy od Duńczyków.

Autorzy nagrania zwracają się w nim bezpośrednio do Facebooka, wzywając przedstawicieli Meta do odpowiedzi na stawiane oskarżenia. Słyszymy m.in., że: „warto udostępnić film w formacie, który może dotrzeć do szerszego grona odbiorców – także na poziomie międzynarodowym. Fałszywe treści, które obejmują nadużycia, oszustwa i wykorzystywanie, to nie tylko problem Danii. Dotyczy on całego świata, bo ludzie zaczynają wątpić, komu mogą zaufać. A więc, droga Meta. Twoje platformy. Twoja odpowiedzialność”.

Wideo jako list otwarty

Co ciekawe, duński film pełni funkcję listu otwartego z bezpośrednim przesłaniem do Facebooka: „Zgłoś się i odpowiedz na krytykę”. Warto zauważyć, że przed jego publikacją zarówno TV 2, jak i DR próbowały nawiązać dialog z Metą na temat fałszywych treści, które pojawiają się przede wszystkim na Facebooku. Jednak bez powodzenia. Sukcesu nie przyniósł również tradycyjny list otwarty skierowany do przedstawicieli Meta. Dopiero video wywołało prawdziwe poruszenie wśród internautów w Danii i nie tylko.

Zdjęcie główne: LinkedIn

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS #NMInsights: Badania Krajowego Instytutu Mediów nad fake newsami [RAPORT]

Krajowy Instytut Mediów przeprowadził badanie dotyczące zjawiska fake newsów. Na jego podstawie powstał raport, w którego treści można znaleźć m.in. informacje o nasilającej się fali fake newsów, działaniach podjętych przez KRRiT na rzecz przeciwdziałania tej sytuacji, a także wpływie fake newsów na rynek mediów.

PS2 Meta będzie oznaczać treści wygenerowane przez AI na Instagramie, Facebooku i Threads

W nadchodzących miesiącach Meta zacznie oznaczać obrazy i zdjęcia publikowane na Facebooku, Instagramie i Threads, jeśli wykryje, że treści zostały wygenerowane przez AI.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się