Kreatywne przestrzenie cz.7

Kreatywne przestrzenie cz.7
Czym jest "Magnolia room"? Jak wygląda pokój dla graczy? Które biuro jest tak wielkie, że można po nim jeździć na rowerze? Odsłaniamy kolejne kreatywne przestrzenie.
O autorze
4 min czytania 2015-06-16

pierwszej odsłonie cyklu „Kreatywne przestrzenie” wnętrza swoich siedzib zaprezentowały: wrocławska agencja Lemon Sky, warszawskie: K2 i Autentika, VML Poland z Krakowa, Grupa Nokaut z Gdyni i Grupa Allegro z Poznania. W drugiej pokazaliśmy jak wygląda warszawskie biuro DDB, białostockie Infinity Group, krakowskie Grupy Adweb, bielsko-bialskie OX Media, gliwickie Positive Power i rzeszowskie Ideo. W trzeciej przedstawiliśmy warszawskie, wrocławskie i krakowskie biura Google Polska, gliwickie Chilid, XSolve i Future Processing oraz lubelskie Trzask! Studio Ożywiania Pomysłów. W czwartej odsłonie, swoje kreacje zaprezentowały Mindshare Polska, Positionly i IAI S.A.. W piątej pokazaliśmy przestrzenie warszawskich Creative House Media i GoldenSubmarine oraz katowickiego JCommerce. W szóstej odsłonie zaprezentowały się  Grupa Advertis, Sociomantic i dunnhumby, a także i-systems.

Tym razem pokazujemy kreatywne przestrzenie warszawskiego Mediakraft oraz wrocławskiego PIXERS.

Warszawa: Mediakraft Polska

O siedzibie Mediakraft Polska opowiada Katarzyna Socash, dyrektor administracyjny Mediakraft PL.

Biuro Mediakraft PL mieści się w jednej z klimatycznych kamienic w samym centrum Warszawy. Niewątpliwym atutem takiego usytuowania są wysokie kondygnacje i okna ponadprzeciętnej wielkości, przez które rozciąga się widok na jedną z najchętniej odwiedzanych ulic w Warszawie – Nowy Świat.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wystrój wnętrz biura jak i jego pracowników łączy jedna cecha: kreatywność. Głównym pomysłodawcą aranżacji jest Astrid Deinhard-Olsson – jedna z założycieli Mediakraft Networks. Astrid z dbałością o najmniejszy szczegół zaprojektowała stylistykę wspólną dla wszystkich biur Mediakraft, zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, Holandii, czy Turcji. Jej zdaniem wystrój biura i panująca w nim atmosfera jest równie istotnym elementem jak wyposażenie techniczne. Nasze biuro cechują elementy typowe dla stylistyki Mediakraft: szare ściany, białe okna, czerwona podłoga oraz listwy podłogowe, fototapety z elementami natury, kolorowe meble, fantazyjne akcesoria. Razem stanowią one wyważone połączenie stylu vintage z nowoczesnością.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Poszukiwanie odpowiedniego miejsca zajęło wiele czasu. Kiedy z Astrid odkryliśmy miejsce, w którym ostatecznie zdecydowaliśmy się otworzyć Mediakraft PL, wiedzieliśmy, że stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem: smutne, przeciętne i nieremontowane od lat biuro, zamienić w jedno z modniejszych miejsc w Warszawie. Po wielu staraniach udało nam się osiągnąć ten cel.

Polskie biuro o łącznej powierzchni 245 m2 mieści 7 przestrzennych pomieszczeń, m.in.: pokój montażowo-produkcyjny, pokój graczy, salę konferencyjną, profesjonalne studio nagraniowe wyposażone w sprzęt dający niemal nieograniczone możliwości nagrywania, montażu i efektów specjalnych.

Każde z pomieszczeń posiada podłogi tłumiące dźwięk oraz panele wygłuszające na suficie, dzięki czemu większość pomieszczeń spełnia wymagania studia nagraniowego, co pozwala naszym partnerom na dużą swobodę działania.

Bezsprzecznie najbardziej charakterystycznym pomieszczeniem w biurze jest tzw. „Magnolia room”. To potoczne określenie pomieszczenia, które zna każdy, kto chociaż raz odwiedził biuro Mediakraft. Przestrzeń dedykowana jest vlogerkom z dziedziny „lifestyle”, jednak ze względu na jej wyjątkowość często korzystają z niej również pozostali partnerzy.

Kolejnym z pomieszczeń jest pokój dla graczy, czyli miejsce dla vlogerów zajmujących się prezentowaniem gier komputerowych i nowych rozwiązań technologicznych. O choćby godzinie spędzonej w tym pomieszczeniu marzyłoby każde dziecko. Ściana z komiksową fototapetą świetnie wpisuje się w stylistykę rozrywki, która panuje w tym miejscu. Wygodna kanapa, 55 calowy telewizor, konsole i cały sprzęt potrzebny, by wejść w świat gier komputerowych – to wszystko oddajemy do dyspozycji naszych partnerów.

Wrocław: PIXERS

PIXERS to globalny sklep online z dekoracjami ściennymi, którego biuro o powierzchni równej 500m2 znajduje się w Rezydencji Piasek na ulicy Staromłyńskiej 4, tuż obok znanej wszystkim we Wrocławiu Wyspy Słodowej. Parter budynku zajęty przez PIXERS jest przeszklony niemal ze wszystkich stron. Dzięki temu w środku łatwo można poczuć, że pracuje się blisko natury, a jednocześnie w samym sercu miasta. Widoki na rzekę i zielone tereny relaksują i pozwalają cieszyć się okoliczną przyrodą.

– Czujemy, że jesteśmy częścią tętniącego życiem miasta z pozytywną energią – mówią współpracownicy PIXERS – codziennie możemy pozdrawiać ludzi przepływających na statkach po rzece, uprawiających jogging na wyspach, czy turystów zwiedzających okoliczne atrakcje.

We wnętrzu biura królują otwarte przestrzenie, jednak nie brakuje też salek konferencyjnych, a każda z nich ma odmienną stylistykę. Minimalistyczna i przeszklona przeznaczona jest na największe spotkania. Mniejsze mogą odbywać się w inspirującym otoczeniu intensywnego różu lub w spokojniejszych klimatach eko.

Biuro jest na tyle przestronne, że nierzadko można minąć się z kimś przejeżdżającym na deskorolce. Odbywały się nawet rundy na rowerze! PIXERS ceni sobie kreatywność i efektywność, dlatego zielony teren dookoła sprzyja aktywnym przerwom ładowania baterii na kolejne godziny pracy, jak grze w siatkę, przejażdżce rowerowej czy małej rundce joggingu. Potem szybki prysznic (o którym nie zapomnieli projektanci biura) i można pracować dalej, a o ile chętniej!

Całość biura utrzymana jest w konwencji industrialnej, której elementami są widoczne wentylacja, rury czy przewody. Surową estetykę przełamują pojedyncze sprzęty w intensywnych kolorach, w tym funkcjonalne meble modułowe marki TETREES, należącej do PIXERS. Designerskie żarówki na kolorowych kablach, różowe drzewo, kolorowe naklejki na szklanych drzwiach to też charakterystyczne elementy firmowej przestrzeni. Jej klimat ocieplają dodatkowo kolekcje czarno-białych obrazów aktorów i stylizowanych zdjęć członków zespołu PIXERS.

Znaczną część biura zajmuje strefa relaksu, do której zalicza się długi stół, idealny nie tylko na lunch w większym towarzystwie, ale też na imprezy firmowe na większą skalę. W tej części znajduje się również stół ping-pongowy, telewizor, Xbox, gry planszowe i inne źródła rozrywki po pracy lub w przerwie. Jednak jednym z ulubionych miejsc współpracowników PIXERS jest ogromny taras nad rzeką, rozciągający się wzdłuż całego biura. Tam śniadanie czy lunch zyskuje inny smak, a praca na wielkich, miękkich poduchach upływa szybciej i przyjemniej.

Kreatywna aranżacja biura to nie tylko wizytówka dla klientów, którzy przychodzą z zewnątrz, ale przede wszystkim stworzenie przyjemnej przestrzeni dla wszystkich współpracowników. Przestrzeni, w której praca daje satysfakcję, przestrzeni, która stymuluje wyobraźnię, ułatwia komunikację i pozwala działać skutecznie. Zyski są obustronne, bo przecież nie od dziś wiadomo, że zadowolony pracownik jest bardziej efektywny. Warto więc personalizować wnętrza, tak samo osobiste, jak i biurowe. Kto jak kto, ale sklep PIXERS specjalizujący się w dekoracjach ściennych, coś o tym wie.