Na Instagramie nie znajdziemy już „Tygodnika NIE”. Michał Marszał nowym właścicielem profilu

Na Instagramie nie znajdziemy już „Tygodnika NIE”. Michał Marszał nowym właścicielem profilu
Instagramowy profil „Tygodnika NIE” zmienił nazwę i właściciela – odtąd stanie się prywatnym kontem Michała Marszała, który od lat jest odpowiedzialny za prowadzenie social mediów tygodnika. Czy fani satyrycznego profilu powinni spodziewać się zmian w publikowanych treściach?
O autorze
1 min czytania 2022-04-07

fot. Facebook/TogodnikNIE

Konta „Tygodnika NIE” w mediach społecznościowych zrzeszają niemałe grono internautów – na Facebooku profil obserwuje 405 tys. użytkowników, a na Twitterze – blisko 277 tys. Taką samą liczbę fanów satyryczny tygodnik zdobył również na Instagramie. Odtąd jednak profil w serwisie widnieje pod inną nazwą, a wszystkich  obserwujących przejął Michał Marszał.

Nowy właściciel poinformował, że już od dłuższego czasu konto „Tygodnika NIE” było w połowie jego prywatnym profilem. Modyfikacje są wynikiem wspólnej decyzji redakcji i samego Marszała.

Teraz będzie to co prawda mój prywatny profil, ale jeśli chodzi o treści, nic się nie zmieni – powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Marszał.
LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Na decyzję o zmianach wpłynął także fakt, że instagramowe konto zmagało się z dużymi ograniczeniami w dotarciu do odbiorców. Nowa nazwa ma pomóc w poprawie zasięgów i uniknięciu tzw. shadowbanów, czyli blokad nakładanych przez serwis społecznościowy za nieprzestrzeganie regulaminu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

fot. Press.pl za: Instagram/michalmarszal

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Jednocześnie dziennikarz zapowiada, że zmiana nazwy nie dotknie kont „Tygodnika NIE” w innych mediach społecznościowych – profile na Facebooku czy Twitterze będą nadal prowadzone pod szyldem gazety.

PS
Administrator mediów społecznościowych „Tygodnika NIE” został nominowany w plebiscycie Piątki ASZa jako osoba, która skutecznie poprawiała nastrój Polaków w 2021 roku.