Powstanie gra na podstawie powieści Olgi Tokarczuk. Noblistka inwestuje w polskie studio gier

Powstanie gra na podstawie powieści Olgi Tokarczuk. Noblistka inwestuje w polskie studio gier
Sundog rozpoczyna prace nad stworzeniem gry „Ibru” wzorowanej na powieści „Anna In w Grobowcach Świata”. Do grona inwestorów projektu dołączyła sama Olga Tokarczuk.
O autorze
1 min czytania 2023-02-22

fot. sundog.games

Pierwsze informacje o „Ibru” pojawiły się już w marcu ubiegłego roku. Sundog, młode studio deweloperskie, zapowiedziało stworzenie jednoosobowej detektywistycznej gry RPG osadzonej w uniwersum powieści „Anna In w Grobowcach Świata” z 2006 roku. Nad projektem czuwa sama noblistka, która jest współwłaścicielką i szefową rady nadzorczej w spółce.

Sundog właśnie podsumowało emisję prywatną – styczniu firma pozyskała od inwestorów 1,48 mln zł. Następnym krokiem będzie produkcja prototypu gry, a kolejne miesiące dla firmy staną pod znakiem pozyskiwanie inwestorów i gromadzenia budżetu produkcyjnego na realizację całego projektu. Jak twierdzi Sundog, łączna kwota przekroczy 10 mln zł.

„Ibru” – co wiemy o nadchodzącej grze?

Tytułowe Ibru to nazwa miasta w świecie science-fantasy, w którym rozpoczyna się rozgrywka. W fabule, nad stworzeniem której czuwa Olga Tokarczuk, nie zabraknie nawiązań do mitologii sumeryjskiej.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Gracze wcielą się w rolę detektywa, którego misją jest odnalezienie Inanny – bogini miłości, płodności i wojny, której nieobecność sprowadza na świat chaos i zniszczenia. Czas rozgrywki zaplanowano na około 16 godzin.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez SUNDOG (@sundoggames)

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Zostań oddanym badaczem i wypełnij swoją predestynowaną rolę pionka gnuśnych i zadowolonych z siebie bogów – lub przeciwstaw się nieśmiertelnym, próbując zmienić przyszłość miasta – czytamy na stronie Sundog.

– Gra może być innym sposobem wejścia w opowieść, przeżycia jej w inny sposób. Uważam, że to szansa dla mojej książki – zaistnieć w innej formie i w ten sposób dotrzeć do ludzi, którzy już nie czytają papierowych książek. (…) Mam nadzieję, że powstanie z tego mądra i fascynująca przygoda intelektualna – mówi Olga Tokarczuk.

Czy produkcja Sundoga powtórzy marketingowy sukces „Wiedźmina” inspirowanego dziełami Andrzeja Sapkowskiego? O tym, jak „Ibru” zostanie przyjęte przez graczy, przekonamy się prawdopodobnie za trzy lata lat. Premiera gry została zaplanowana na 2026 rok.

PS. Olga Tokarczuk i inni autorzy stworzyli dzieło, które wesprze seniorów

W ramach akcji „Nadzieja” powstała książka, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla dla seniorów. Dotąd udało się zgromadzić ponad 1,5 mln zł.

PS 2. Kraków i Warszawa świętowały sukces Olgi Tokarczuk

W tym roku mija 4. rocznica przyznania Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Przypomnijmy, jak sukces autorki postanowiły uhonorować władze kilku polskich miast.