Czytasz właśnie część specjalnego wydania MamStartup pt. „Przestrzenie. O kulturze pracy w polskich startupach i agencjach marketingowych”. Więcej artykułów znajdziesz pod tym adresem.
Zobacz również
-
#PrzeglądTygodnia [04.10-10.10.24]: jak marki wspierają ochronę zdrowia psychicznego w Polsce, alkotubki okiem prawników i marketerów, opinie nt. promocji „Fala tylko dla dorosłych”
-
Pink October: jak marki zachęcają do badań profilaktycznych w kierunku raka piersi [PRZEGLĄD]
-
Jak marki wspierają ochronę zdrowia psychicznego w Polsce [PRZEGLĄD]
Kiedy warto inwestować w kreatywną przestrzeń biurową? Kiedy w firmie pojawia się ten moment, w którym powinniśmy zacząć zastanawiać się nad tym, w jakich warunkach pracujemy?
Warunki pracy są ważne, niezależnie od wielkości firmy, czy profilu jej działalności. Przyjemniej pracować w sprzyjającym otoczeniu. Natomiast zawsze przestrzeń musi pasować do DNA marki. Modne ostatnio industrialne przestrzenie nie będą sprzyjać pracy, jeśli nie pasują do firmy, do jej historii, czy do tak zwanego flow.
Co daje fajne biuro? Jakie korzyści dla pracowników i pracodawców przynosi?
Ciekawe biuro daje kilka korzyści. Po pierwsze pomaga w efektywnej pracy – nie ma obaw, że coś nam spadnie na głowę. Na pewno też sprzyja integracji zespołu oraz ma wysokie właściwości reprezentatywne. Warto dodać, że własna siedziba w niezależnym budynku poprawia bezpieczeństwo firmy pod wieloma względami, a to jest szczególnie ważne w IT.
Kiedy przesadzamy? Co w kreatywnych przestrzeniach naprawdę się przydaje, a co jest tylko dodatkiem?
Niepotrzebnymi dodatkami zawsze będą rzeczy kupowane na siłę, poprzez impuls trendu czy mody, a niepasujące do wspomnianego DNA firmy. Dla przykładu: znane i lubiane piłkarzyki mogą nie budzić żadnego zainteresowania w pracowni architektonicznej, w której panuje cisza i nie ma osobnej, oddalonej od biurek sali.
Jak marki wspierają ochronę zdrowia psychicznego w Polsce [PRZEGLĄD]
Czym się kierowaliście, tworząc swoją przestrzeń biurową?
Część rzeczy po przeprowadzce była już na miejscu. Postanowiliśmy utrzymać podobny klimat i dlatego najważniejszą rzeczą jest jego utrzymanie i sprawne dodawanie nowych elementów. Trzymamy się więc minimalistycznego stylu, a całość staramy się uzupełniać surrealistycznymi dziełami sztuki autorstwa lokalnych malarzy, takich jak Śliwka, a także reprodukcjami innych artystów, jak Beksiński.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
W jaki sposób staracie się zaspokoić potrzeby biurowe pracowników, ułatwiając im pracę?
Na tym etapie rozwoju większość potrzeb związanych z przestrzeniami wydaje się być spełniona. Oczywiście dochodzą nowe rzeczy, jednak są to detale, które staramy się sprawnie realizować. Przestrzeń biurową traktujemy trochę szerzej. Dlatego kilkanaście tygodni temu udostępniliśmy darmowe śniadania dla pracowników, tak by każdy mógł spokojnie zjeść przed pracą. Stale rozwijamy ten projekt, wprowadzając śniadania tematyczne, jak np. tydzień amerykański, dzień mleka, itp.
–
Poniżej kreatywne przestrzenie i-systems:
–
Autor wypowiedzi:
Marcin Rutkowski
PR & Marketing Manager w i-systems