Radical Beauty Project – osoby z zespołem Downa jako modele w awangardowej sesji

Radical Beauty Project – osoby z zespołem Downa jako modele w awangardowej sesji
Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, agencja Zebedeee Management oraz choreograf Daniel Vais stworzyli nietypowy projekt, w ramach którego zaproszono osoby z zespołem Downa do wyjątkowej, awangardowej sesji zdjęciowej.
O autorze
1 min czytania 2019-03-21

Wiele mówi się o akceptacji osób niepełnosprawnych, jednak mimo wszystko wciąż spotykają się one z dużą dyskryminacją na wielu płaszczyznach życia. Dlatego z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, który wypada 21 marca, agencja modelek Zebedeee Management, reprezentująca wiele osób z taką wadą genetyczną, i choreograf Daniel Vais stworzyli nietypowy projekt.

Celem Radical Beauty Project jest łamanie wszelkich uprzedzeń i stereotypów dotyczących osób z zespołem Downa. W ramach inicjatywy stworzono więc awangardową sesję zdjęciową, w której w roli modeli wystąpiły osoby z zespołem Downa.

Owa sesja przedstawia ich w zupełnie nowej odsłonie i tym samym udowadnia, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny.


LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Firma kosmetyczna Benefit do swojej najnowszej kampanii zatrudniła Kate Grant, modelkę z zespołem Downa. To kolejny przykład świetnej akcji stworzonej w duchu nurtu body positive.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

River Island zaprezentowało nową kampanię na sezon jesień-zima 2018, stworzoną ku pochwale różnorodności. W roli modeli wystąpili dorośli z niepełnosprawnościami i rzadkimi chorobami, oraz osoby w rozmiarze plus size.