Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Rockstar Games umieściło słynnego  „Jokera z Florydy” w pierwszym zwiastunie GTA VI. Model żąda 2 mln odszkodowania

Rockstar Games umieściło słynnego  „Jokera z Florydy” w pierwszym zwiastunie GTA VI. Model żąda 2 mln odszkodowania
Pamiętacie grafikę promującą GTA V i Lindsay Lohan, która miała się na niej pojawić? Wówczas aktorka pozwała Rockstar Games, wskazując na naruszenie dóbr osobistych. Teraz, przy okazji promocji GTA VI, historia się powtarza. Wszystko przez umieszczenie w zwiastunie promującym postaci przypominającej modela Lawrence’a Sullivana, znanego jako „Joker z Florydy”.
O autorze
2 min czytania 2023-12-12

Źródło: YouTube

Zwiastun Grand Theft Auto 6 ujrzał światło dzienne 4 grudnia, tym samym wywołując ogromne zamieszanie w branży gamingowej. Rockstar Games jak zwykle pozostawiło fanów z wieloma pytaniami, ukazując szereg viralowych scen przedstawiających realia życia na Florydzie. W jednej ze scen pojawiła się postać z charakterystycznymi tatuażami na twarzy, przypominająca modela Lawrence’a Sullivana, czyli  „Jokera z Florydy”, który zyskał szerokie zainteresowanie wśród internautów w 2017 roku. Model, orientując się, że może podążyć drogą Lindsay Lohan, skontaktował się z ekipą odpowiedzialną za reżyserię zwiastuna najnowszego GTA.

Sullivan, w opublikowanym na platformie X nagraniu informuje, że żąda od Rockstar Games 2 milionów odszkodowania. 

– To ja. To osoba, od której czerpali inspirację. To ja. To ja. GTA, musimy porozmawiać. Albo nie, musicie mi dać jakiś milion lub dwa. Wszyscy wzięliście moją podobiznę. Odebraliście mi życie – słyszymy na nagraniu. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Źródło: X

Czy  znany model ma szansę na wygranie sprawy? Raczej nie. Jeśli dokładnie przyjrzeć się postaci z trailera, to rzeczywiście, widać pewne podobieństwo, ale ciężko mówić w tym wypadku o kopiowaniu

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Rockstar Games jak dotąd nie odniosło się do opublikowanych przez modela żądań i nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do nawiązania jakiegokolwiek kontaktu. „Joker z Florydy” jeszcze oficjalnie nie rozpoczął batalii sądowej z twórcami kolejnej odsłony popularnej gry, jednak sytuacja jest rozwojowa.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Niezależnie od tego, czy Rockstar Games czerpał inspirację z Sullivana, czy też nie, to cała sytuacja bez wątpienia zapewnia dodatkową warstwę intrygi do wciąż tworzącej się narracji wokół GTA VI. Nowa odsłona gry przecież już zdążyła zaskoczyć fanów, wprowadzając sporą zmianę związaną z pojawieniem się Lucii – pierwszej głównej bohaterki kobiecej w GTA. Na to, aby zagrać w Grand Theft Auto 6 trzeba będzie jeszcze poczekać, ale z pewnością już teraz można wyczekiwać kolejnych aktualizacji ze strony Rockstar Games. 

PS Czekasz na nowe GTA? Karty zostały odkryte!

Do sieci wyciekła zapowiedź najnowszej części legendarnej serii GTA. Poznaliśmy już nie tylko stylistykę gry, ale także planowaną datę premiery tytułu. Fani gamingu zacierają ręce i nic w tym dziwnego — GTA to prawdziwa gratka dla graczy w różnym wieku.

PS2 Zagrasz w GTA… na Netflixie? Platforma idzie z duchem czasu i planuje kolejne nowości

Zaczęło się od filmów i seriali, ale popularna platforma streamingowa już jakiś czas temu poszła o krok dalej i wprowadziła do oferty gry. Chodzą słuchy, że w cyfrowej bibliotece już wkrótce pojawi się także GTA.