Startery CEE – szansa dla społecznych innowatorów z Polski

Do 24 września trwa nabór projektów do programu Startery CEE 2017. To wyjątkowe przedsięwzięcie, wspierane przez SAP i Social Impact, dedykowane młodym społecznikom.
O autorze
1 min czytania 2017-09-20

Mogą się do niego zgłosić przedsiębiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy realizują lub chcą zrealizować projekty społeczne. Autorzy wyłonionych w pierwszym etapie projektów wyjadą na kilkudniowe warsztaty wspierające rozwój ich biznesu. Zwycięzcy rundy finałowej, która w tym roku odbędzie się w Budapeszcie, spędzą dwa tygodnie w berlińskim Social Impact Hub.

Konkurs dla młodych startupów społecznych, organizowany przez SAP i Social Impact, co roku gromadzi młodych innowatorów społecznych z Europy. Do udziału zaproszeni są wszyscy przedsiębiorcy, którzy proponują innowacyjne rozwiązania bieżących problemów społecznych. W programie mogą wziąć udział zarówno inicjatywy znajdujące się w fazie koncepcyjnej, jak i już uruchomione projekty we wczesnej fazie rozwoju. Do tegorocznej edycji zgłaszają się zespoły m.in. z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Węgier, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii.

Zgłoszenia do konkursu wraz z krótkim opisem stworzonego pomysłu można składać do 24 września na stronie Startery CEE. Uczestnicy powinni przedstawić wyzwanie społeczne i jego okoliczności, wymyślone rozwiązanie oraz potrzeby związane z jego realizacją.

Autorzy najlepszych projektów zostaną zaproszeni na finał w Budapeszcie (13-17 listopada 2017). Podczas poprzedzającego finałowe prezentacje szkolenia eksperci SAP pomogą uczestnikom przekształcić pomysły w praktyczne modele biznesowe. Tak przygotowane rozwiązania oceni międzynarodowe jury. Na zwycięzców czeka nagroda w postaci dwutygodniowego wyjazdu do Social Impact Lab w Berlinie – jednego z czołowych niemieckich centrów innowacji, realizującego i wspierającego liczne projekty prospołeczne.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Ubiegłoroczny finał akcji odbył się jesienią w Warszawie na Stadionie Narodowym. Wzięło w nim udział 25 młodych innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej. Spośród nich wyłoniono 3 zwycięzców z Polski (Kuchnia Konfliktu), Bułgarii (Loveguide) i Węgier (MagicMe). Jak komentuje Paulina Milewska, współtwórczyni projektu „Kuchnia Konfliktu”, tego typu warsztaty to bardzo ważne wsparcie dla młodych innowacyjnych projektów społecznych.

Organizowany przez Social Impact oraz SAP konkurs Startery CEE pozwala start-upom z Europy Środkowo-Wschodniej na dopracowanie i zaprezentowanie ich pomysłów. Profesjonalni coachowie oraz trenerzy pomagają uczestnikom rozwinąć innowacyjne idee. Najważniejszy jest jednak finał, czyli prezentacja swojego pomysłu przed potencjalnymi inwestorami oraz doświadczonymi biznesmenami. Dla trzech najlepszych start-upów jest też nagroda, czyli dwutygodniowe szkolenie w Berlinie, które pozwala na profesjonalne wypracowanie najlepszych praktyk dla projektu – opowiada Paulina Milewska, jedna z koordynatorek projektu Kuchnia Konfliktu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Znaczenie konkursu potwierdzili w tym roku jurorzy prestiżowej nagrody European Excellence Award, przyznawanej najbardziej innowacyjnym europejskim projektom z zakresu HR. Konkurs został doceniony za skuteczne połączenie wsparcia młodych innowatorów z rozwojem inicjatyw prospołecznych.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się