Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Twitter umożliwi edycję postów. Serwis testuje „Edycję Tweeta”

Twitter umożliwi edycję postów. Serwis testuje „Edycję Tweeta”
Twitter rozpoczął testy długo wyczekiwanej opcji edytowania opublikowanych wpisów. Na początek z nowej funkcji skorzystają tylko niektórzy użytkownicy serwisu.
O autorze
1 min czytania 2022-09-02

fot. depositphotos.com

Na tę informację czekało wielu użytkowników Twittera. Wewnętrzny zespół serwisu rozpoczął testy funkcji „Edycja Tweeta”, która pozwala na zmianę treści opublikowanego już wpisu. Jak podaje sama platforma – jak dotąd jest to „najbardziej pożądana funkcja”. 

Dzięki nowej opcji użytkownicy będą mogli poprawić literówki czy dodać pominięte tagi. Każdy tweet będzie można edytować kilka razy w ciągu 30 minut od jego publikacji.

Posłuchaj podcastu:

Choć w minionym roku Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera, wprowadził opcję cofania opublikowanych postów, stale podkreślał, że możliwość edycji tweetów nie pojawi się na portalu. Decyzję tę tłumaczył troską o autentyczność treści. Wygląda na to, że serwis znalazł jednak sposób na udokumentowanie historii wpisów.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Inni użytkownicy zobaczą bowiem, że dany tweet został zmodyfikowany. Wpisy będą wyświetlane z ikoną i etykietą wskazującą na edycję oraz z oznaczeniem daty i godziny wprowadzenia zmian. Kliknięcie w etykietę przeniesie użytkowników do historii edycji, która zawiera wcześniejsze wersje tweeta.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

fot. blog.twitter.com

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Jak twierdzi serwis, takie rozwiązanie pomoże chronić integralność rozmów i stworzy „publicznie dostępny zapis tego, co zostało powiedziane”.

Opcja tylko dla subskrybentów

Pod koniec 2021 roku Twitter wprowadził możliwość wykupienia miesięcznej subskrypcji Twitter Blue, która zapewnia dostęp do „funkcji premium”. To właśnie subskrybenci jako pierwsi – już w nadchodzących tygodniach – wypróbują „Edycję Tweeta”. 

Będziemy zwracać szczególną uwagę na to, jak ta funkcja wpływa na sposób, w jaki ludzie czytają, piszą i korzystają z tweetów – zapowiada Twitter.

PS
W ostatnich miesiącach wiele mówiło się o planach zakupu Twittera przez Elona Muska. Miliarder jednak wycofał się z umowy z powodu „fałszywych  informacji o firmie”, a sprawa została skierowana do sądu.