Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Wystartował portal społecznościowy Donalda Trumpa – Truth Social

Wystartował portal społecznościowy Donalda Trumpa – Truth Social
Po tym jak Twitter dożywotnie usunął byłego amerykańskiego prezydenta ze swojej platformy, a Facebook tymczasowo zablokował, ten postanowił stworzyć własne social media. Obietnicy dotrzymał i dziś możemy zobaczyć Donalda Trumpa na jego Truth Social.
O autorze
1 min czytania 2022-02-22

Atak zwolenników Trumpa na Kapitol miał poważne konsekwencje dla byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – jednym z nich było usunięcie z najpopularniejszych portali społecznościowych. Wówczas Twitter dożywotnio zablokował mu konto, a Facebook na pewien czas zawiesił, motywując swoją decyzję brakiem jednoznacznej reakcji Trampa na tamte dramatyczne wydarzenia.

Usunięcie z social mediów sprawiło, że Trumpowi odebrano prawo głosu i możliwość dalszego budowania swojego wizerunku na szeroką skalę. Były prezydent zapowiedział wówczas założenie własnych mediów społecznościowych, które będą wolne od cenzury i na których każdy użytkownik będzie miał prawo do wyrażania swoich opinii, bez względu jaka ona będzie.

Truth Social to amerykańska platforma mediów społecznościowych „Big Tent”, która zachęca do otwartej, wolnej i uczciwej rozmowy bez dyskryminowania jakiejkolwiek ideologii politycznej. W tej chwili usługa Truth Social jest dostępna tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, ale zapewniamy, że ciężko pracujemy, aby udostępnić ją również w Twoim kraju – czytamy na oficjalnej stronie Truth Social.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Mimo że twórcy aplikacji deklarują otwartość na wszystkie poglądy, nieoficjalnie mówi się, że Truth Social jest platformą skierowaną do społeczeństwa o poglądach prawicowych, czyli dla zwolenników Donalda Trumpa. Co ciekawe nie jest to pierwszy prawicowy serwis społecznościowym – w Stanach Zjednoczonych można korzystać też z takich portali jak Gab, Gettr i Parler. 

Jak informuje Reuters, aplikacja Truth Social na razie jest dostępna dla użytkowników Apple iOS, którzy zamówili aplikację w przedsprzedaży. Właścicielem nowego medium jest spółka Trump Media & Technology Group, której przewodniczy były republikański kongresmen Devin Nunes.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Rok temu Amazon z bardzo krótkim wyprzedzeniem wypowiedział usługi prawicowemu serwisowi społecznościowemu Parler, z którego korzystają m.in. zwolennicy Donalda Trumpa. Platforma oskarżyła portal o rozpowszechnianie treści nawołujących do aktów przemocy.